Zespół Ira zapowiada nowy album utworem "Zimowa" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Ira zapowiada nowy album utworem „Zimowa”

Zespół Ira zapowiada nowy album utworem „Zimowa”

Po dwóch rockowych singlach przyszła kolej na nastrojową balladę.

Po dwóch rockowych singlach przyszła kolej na nastrojową balladę.

Zespół IRA prezentuje nowy singiel z nadchodzącej płyty, która ukaże się w maju 2021 roku. Tym razem jest to piękna ballada o tytule „Zimowa”, która idealnie wpasowuje się w aurę za naszymi oknami. Utwór dostępny jest we wszystkich serwisach muzycznych.

Do piosenki powstał teledysk, który wyreżyserował Artur Gadowski oraz Rafał Spreng.

Premiera klipu 19 lutego 2021 roku o godz. 12:00.

Ostatni album zespołu Ira „My” ukazał się w 2016 roku z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Utworami, które promowały płytę były „Wybacz”, „Powtarzaj to” oraz „Wymyśleni”. Krążek zyskał status złotej płyty.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem – kiedy zyskiwał coraz większą popularność – przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta „Mój dom”, druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: „Bierz mnie” czy tytułowy „Mój dom” – zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu – najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza – grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.