Muniek Staszczyk zapowiada koncertowy album "Na żywo i akustycznie 2018 - 2019" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Muniek Staszczyk zapowiada koncertowy album „Na żywo i akustycznie 2018 – 2019”

Muniek Staszczyk zapowiada koncertowy album „Na żywo i akustycznie 2018 – 2019”

Po dwóch latach od złotej płyty „Syn Miasta”, Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca z koncertowym wydawnictwem płytowym w wersji akustycznej.

Po dwóch latach od złotej płyty „Syn Miasta”, Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca z koncertowym wydawnictwem płytowym w wersji akustycznej.

Album zespołu Muniek i Przyjaciele pt. Na żywo i akustycznie 2018 – 2019” zapowiadają utwory „Bóg” i „Apaszem Stasiek był”. Na płycie towarzyszą Muńkowi, Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak. Krążek trafi do sprzedaży 5 marca 2021 roku.

Muniek i przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali, jak i na Stadionie Narodowym.

– mówi Muniek.

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak „King”, „I Love You”, „Bóg” czy „Apaszem Stasiek był”.

Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, za mastering Jacek Gawłowski. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Helena Majewska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu.