Strona Główna > Maroon 5 powracają z nowym utworem „Beautiful Mistakes” [WIDEO]

Maroon 5 powracają z nowym utworem „Beautiful Mistakes” [WIDEO]

Trzykrotni laureaci Grammy i autorzy wielu światowych hitów – Maroon 5 – powracają z nowym utworem.

Trzykrotni laureaci Grammy i autorzy wielu światowych hitów – Maroon 5 – powracają z nowym utworem.

Maroon 5 to jedna z najpopularniejszych popowych grup naszych czasów. Zespół z Los Angeles ma na koncie trzy nagrody Grammy, ponad 75 mln sprzedanych albumów, 400 mln sprzedanych singli oraz platynowe i złote odznaczenia w ponad 35 krajach.

Do sieci trafił nowy utwór „Beautiful Mistakes” zapowiadający ich nadchodzący album. Możecie go posłuchać poniżej.

Grupa zdobyła serca słuchaczy na całym świecie za sprawą oryginalnego połączenia rocka i r&b na debiutanckim albumie „Songs About Jane”, a następnie na „It Won’t Be Soon Before Long”. Na „Hands All Over” trafił jeden z największych hitów grupy, „Moves Like Jagger”, a „Overexposed” cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Piąty album studyjny grupy, „V”, zadebiutował na szczycie Billboard 200 i przyniósł takie przeboje jak „Maps”, „Animals” i „Sugar”. Klip do tego ostatniego utworu ma ponad 3 miliardy wyświetleń i jest 13. najpopularniejszym klipem na YouTube. Piosenka przekroczyła również miliard streamów w Spotify.

Na szósty album studyjny zespołu, „Red Pill Blues”, trafił światowy hit „Girls Like You” – #1 Top 40, #1 Adult Pop, #1 Billboard Hot 100 przez 7 tygodni z rzędu, #1 w iTunes i Spotify, ponad 1,2 miliarda streamów w Spotify i niemal 3 miliardy wyświetleń klipu (najpopularniejszy teledysk 2018 w VEVO). Ostatni singiel Maroon 5, „Memories”, zgromadził ponad miliard streamów w Spotify i ponad 650 mln wyświetleń klipu.

Maroon 5 ma ponad 45 mln miesięcznych słuchaczy w Spotify. Zespół wystąpił na ponad 120 koncertach w ponad 30 krajach, a na ich występy sprzedano ponad 6,75 mln biletów.