Zespół U2 udostępni kultowe koncerty na Youtube [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół U2 udostępni kultowe koncerty na Youtube [WIDEO]

Zespół U2 udostępni kultowe koncerty na Youtube [WIDEO]

U2 we współpracy z YouTube prezentuje „U2: The Virtual Road” – serię koncertów zespołu w świetnej jakości audio i wideo.

U2 we współpracy z YouTube prezentuje „U2: The Virtual Road” – serię koncertów zespołu w świetnej jakości audio i wideo.

Fani będą mogli zobaczyć nie tylko występy U2, ale także specjalnie przygotowane supporty w wykonaniu Dermota Kennedy’ego, Fontaines D.C., Carlę Morrison i Feu! Chatterton. Po raz pierwszy w sieci pojawią się oficjalne wydania legendarnych występów ze Slane Castle, Red Rocks i Meksyk ’97.

Streamy będą dostępne na oficjalnym kanale U2,  a rozpiska prezentuje się następująco:

Pierwszy występ będzie dostępny 17 marca, w Dniu Świętego Patryka: „U2 Go Home: Live From Slane Castle” z 2001 roku. W ramach supportu zobaczymy występ Dermota Kennedy’ego, nagrany specjalnie na tę okazję w ubiegłym tygodniu w Los Angeles.

25 marca na kanale zespołu pojawi się „U2: Live At Red Rocks” z 1983 roku. W ramach supportu będzie można zobaczyć Fontaines D.C. – występ zarejestrowano w 2020 roku w Dublinie.

The PopMart Tour dotarło do Meksyku w grudniu 1997. Ten właśnie występ będzie można zobaczyć 1 kwietnia, a jako support pojawi się Carla Morrison.

W grudniu 2015 U2 powróciło do Paryża, niecały miesiąc po zamachach terrorystycznych, których dokonano 13 listopada. „iNNOCENCE + eXPERIENCE: Live in Paris” był ostatnim koncertem w ramach trasy, był to niezapomniany wieczór, podczas którego fani usłyszeli m.in. emocjonalny cover „People Have The Power” Patti Smith. Ten występ trafi na YouTube 10 kwietnia, a jako support pojawi się Feu! Chatterton.

Jak mówi zespół:

Na oficjalny kanał U2 we wrześniu 2020 trafiły nowe wersje teledysków oraz wiele niepublikowanych wcześniej materiałów.

Podstawową dyskografię U2 zamyka album „Songs of Innocence” z 2017 roku.