Strona Główna > Przebój Queen „Bohemian Rhapsody” pobił kolejny rekord

Przebój Queen „Bohemian Rhapsody” pobił kolejny rekord

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu Queen ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz można do nich dodać kolejne.

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu Queen ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz można do nich dodać kolejne.

Zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki, poinformowało ostatnio, że utwór Bohemian Rhapsody uzyskał status Diamentowej Płyty w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że jego sprzedaż przekroczyła liczbę 10 milionów egzemplarzy! Do tej pory nie udało się tego osiągnąć, żadnemu brytyjskiemu zespołowi. 

Tek ten wielki sukces skomentował Brian May:

Warto również wspomnieć, że oficjalny teledysk ma już ponad miliard wyświetleń.

Kilka miesięcy temu utwór

Piosenka ta zyskała drugie życie, dzięki filmowi „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera, który znajduje się aktualnie na pierwszym miejscu najpopularniejszych muzycznych biografii. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.