Ira powraca z nowym albumem. Poznaliśmy nowe szczegóły » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ira powraca z nowym albumem. Poznaliśmy nowe szczegóły

Ira powraca z nowym albumem. Poznaliśmy nowe szczegóły

Album „Jutro” trafi do sprzedaży 14 maja 2021 roku.

Album „Jutro” trafi do sprzedaży 14 maja 2021 roku.

Zespół IRA powraca z dwunastą studyjną płytą „Jutro”. Ukaże się już 14 maja 2021 roku i znajdzie się na niej 11 utworów, a pośród nich takie single jak „W górę patrz”, „Zimowa”, „Chciałbym”, czy „Za późno już”. Na płycie nie zabraknie mocnego gitarowego grania oraz pięknych ballad.

Jednym z singli promujących album jest utwór „Zimowa”:

Ostatni album zespołu Ira „My” ukazał się w 2016 roku z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Utworami, które promowały płytę były „Wybacz”, „Powtarzaj to” oraz „Wymyśleni”. Krążek zyskał status złotej płyty.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem – kiedy zyskiwał coraz większą popularność – przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta „Mój dom”, druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: „Bierz mnie” czy tytułowy „Mój dom” – zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu – najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza – grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.