"Live Aid": zobacz wideo zza kulis legendarnego koncertu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Live Aid”: zobacz wideo zza kulis legendarnego koncertu

„Live Aid”: zobacz wideo zza kulis legendarnego koncertu

W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi, dużo łatwiej jest o informację. Również dla akcji charytatywnych stało się ono narzędziem do pozyskiwania funduszy wśród większej ilości społeczeństwa. Często siłą napędową działań non profit stają się ludzie związani z szeroko rozumianą kulturą. Jednym z takich przedsięwzięć był koncert „Live Aid” w 1985 roku.

W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi, dużo łatwiej jest o informację. Również dla akcji charytatywnych stało się ono narzędziem do pozyskiwania funduszy wśród większej ilości społeczeństwa. Często siłą napędową działań non profit stają się ludzie związani z szeroko rozumianą kulturą. Jednym z takich przedsięwzięć był koncertLive Aid” w 1985 roku.

Pewnie wielu z Was miało już okazję oglądać wybranych muzyków występujących na żywo podczas tego wydarzenia. Za to dziś chcemy Wam przybliżyć, co działo się za kulisami.

Oto niepublikowane dotąd nagranie z backstage’u, które miało miejsce 13 lipca 1985 roku.

36 lat temu równolegle na dwóch kontynentach odbyły się koncerty rockowe. Pomysłodawcami byli irlandzki wokalista Bob Geldof i brytyjski piosenkarz Midge Ure. Ich celem było zebranie funduszy dla głodujących w Etiopii. Jeden event odbył się na stadionie Wembley w Londynie, drugi zaś na stadionie JFK w Filadelfii.

Dodatkowym fenomenem stał się występ Phila Collinsa, który dzięki przelotowi samolotem Concorde, pojawił się na obu imprezach. Oprócz lidera zespołu Genesis udział wzięli między innymi zespół Queen, George Michael, David Bowie, Bryan Adams i Tina Turner.

W Europie za transmisję pokazu odpowiedzialna była stacja BBC, za to w Ameryce ABC. Logiem ruchu stała się gitara w kształcie kontynentu afrykańskiego.