Zespół IRA prezentuje nowy album "Jutro" [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół IRA prezentuje nowy album “Jutro” [POSŁUCHAJ]

Zespół IRA prezentuje nowy album „Jutro” [POSŁUCHAJ]

Po 5 latach, kiedy to w 2016 roku pojawiła się ostatnia płyta „MY” zespołu iRA, czas na kolejną odsłonę muzyczną. To już dwunasty krążek studyjny zespołu.

Po 5 latach, kiedy to w 2016 roku pojawiła się ostatnia płyta „MY” zespołu iRA, czas na kolejną odsłonę muzyczną. To już dwunasty krążek studyjny zespołu.

Na półki sklepowe oraz do kanałów stramingowych 14 maja 2021 roku trafił długo wyczekiwany nowy album o dość wymownym tytule pt. „Jutro” . Wokalista zespołu Artur Gadowski nie zdradza, co się pod nim kryje, być może tytuły piosenek znajdujących się na krążku, takie jak „Chciałbym”, „Nowy świat”, „Pętla czasu”, „Nienawiść”, czy „Piękny kraj” mogą dać odpowiedź? Ciekawość wiernych fanów Iry sięga zenitu!

Single pojawiające się na płycie, takie jak „W górę patrz” czy „Zimowa” doczekały się klipów, które reżyserował sam Artur Gadowski. Teledyski dostępne są na kanale YouTube zespołu IRA. Na krążku znajdziecie balladowe utwory, ale ku radości wiernych fanów zespołu nie zabrakło też mocnego gitarowego grania. Muzykę do większości piosenek napisali: Sebastian Piekarek wraz z Piotrem Koncą i Marcinem Limkiem zaś teksty stworzyli Artur Gadowski oraz Wojciech Byrski.

Albumu w całości możecie posłuchać poniżej.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem – kiedy zyskiwał coraz większą popularność – przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta „Mój dom”, druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: „Bierz mnie” czy tytułowy „Mój dom” – zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu – najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza – grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.