Strona Główna > Powstanie film biograficzny o Cher. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Powstanie film biograficzny o Cher. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Informację tę potwierdziła w dniu swoich 75. urodzin sama artystka. Produkcją zajmą się ikony kina.

Informację tę potwierdziła w dniu swoich 75. urodzin sama artystka. Produkcją zajmą się ikony kina.

Film wyprodukują Judy Craymer i Gary Goetzman, czyli producenci musicalu „Mamma Mia” i „Mamma Mia 2″”, a scenariusz napisze scenarzysta „Narodzin gwiazdy” Eric Roth i zdobywca Oscara za „Forresta Gumpa”, z którym Cher współpracowała przy filmie „Podejrzany”

– czytamy na Twitterze Cher.

Cher będzie również zaangażowana w nowy projekt, jako jedna z producentek filmu. Jego tytuł jest jeszcze nieznany. Nie wiadomo też, kto zagra artystkę.

– komentuje Judy Craymer w oficjalnym komunikacie prasowym.

urodziła się 20 maja 1946 roku w El Centro w Kalifornii. Wielką popularność zyskała w 1965 roku, kiedy ukazał się singiel „I Got You Babe” duetu Sonny & Cher. Artystka stała się jedną z najbardziej uznanych aktorek lat 80. Występowała na Broadwayu i w kultowych filmach takich jak: „Maska”, „Silkwood” czy „Wpływ księżyca”. Za ten ostatni otrzymała Oscara oraz Złoty Glob dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Kariera muzyczna również była dla niej pasmem samych sukcesów. Nagrała łącznie 28 studyjnych albumów. Z których pochodzą ponadczasowe przeboje takie jak: „If I Could Turn Back Time”, „Believe”, „Strong Enough”, „Walking in Memphis” czy „One by One”.