Nowy pośmiertny singiel Prince'a. Posłuchaj utworu "Born 2 Die" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nowy pośmiertny singiel Prince’a. Posłuchaj utworu „Born 2 Die”

Nowy pośmiertny singiel Prince’a. Posłuchaj utworu „Born 2 Die”

The Prince Estate oraz Legacy Recording zapowiadają nowy album Prince’a zatytułowany „Welcome 2 America”.

The Prince Estate oraz Legacy Recording zapowiadają nowy album Prince’a zatytułowany „Welcome 2 America”.

Enigmatyczny, niesamowicie prowokacyjny, a przy tym proroczy album nagrany w 2010 roku ukaże się już 30 lipca 2021 roku. W swoim nowym utworze Prince przedstawia fanom monolog o świecie pełnym złotych obietnic, powierzchownej naturze mediów społecznościowych, kulturze celebrytów podsycanej przez programy typu reality show prosto z ekranów telewizorów. Ostatecznie artysta dochodzi do wniosku, że Ameryka jest krajem wolnym, a zarazem domem dla niewolników.

Poniżej możecie posłuchać nowego singla z albumu „Welcome 2 America”.

„Welcome 2 America” to potężne oświadczenie, które dokumentuje obawy, jakie przejawiał Prince. Miał swoje nadzieje oraz wizje, które dotyczyły wciąż zmieniającego się społeczeństwa na całym świecie. Proroczo zapowiadały one erę podziałów politycznych, dezinformacji i odnowioną walkę o sprawiedliwość rasową

Amerykański dziennikarz odpowiedzialny za program „60 Minutes” miał okazję przedpremierowo posłuchać nowego albumu artysty, jak również poznał wiele faktów z historii, która kryła się za powstaniem tej płyty. 

Wkrótce po zakończeniu sesji nagraniowych na swój nowy album, Prince wyruszył w niesamowitą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych – „21 Nite Stand”. Jej zakończenie miało miejsce 10 lat temu, a dokładnie 28 kwietnia 2011 roku w The Forum w Los Angeles. To właśnie zapis z tego koncertu zostanie wydany na dodatkowym krążku Blu-Ray, jako część edycji specjalnej albumu „Welcome 2 America”.

„Welcome 2 America” zawiera kilka kolaboracji Prince’a z basistą Talem Wilkenfeldem, perkusistą Chrisem Colemanem, oraz Jasonem Agelem, który był kilkukrotnie nominowany do nagród Grammy. Artysta miał okazję nagrywać materiał na swój nowy album również z wokalistami New Power Generation: Shelby J., Liv Warfield oraz Elisą Fiorillo. Do współpracy zaprosił też klawiszowca – Morrisa Hayes, który również jest odpowiedzialną za produkcję kilku utworów na tym albumie.