Strona Główna > Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia UEFA Euro 2021

Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia UEFA Euro 2021

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia UEFA Euro 2020 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, w piątek 11 czerwca.

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia UEFA Euro 2020 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, w piątek 11 czerwca.

Artysta, od dzieciństwa fan piłki nożnej, będzie jedyną gwiazdą muzyki występującą w ramach spektakularnego wydarzenia, inaugurującego mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Występując wraz z 24 reprezentacjami narodowymi, Andrea Bocelli wkroczy na boisko w Rzymie, aby rozpocząć tę uroczystość wykonaniem arii „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. Ważnym elementem tego wydarzenia będzie specjalny przelot zespołu Frecce Tricolori. Zobaczymy także prezentację kolorowych efektów pirotechnicznych z dachu stadionu.

Andrea Bocelli brał już wcześniej udział w ważnych międzynarodowych imprezach sportowych, śpiewając między innymi na uroczystościach związanych z igrzyskami olimpijskimi oraz finałem Premier League w Wielkiej Brytanii. Śpiewak na swoim koncie Złoty Glob, siedem klasycznych BRITs i siedem nagród World Music Awards, a także gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

Andrea Bocelli jest jedną z najbardziej znanych osobistości muzycznych we współczesnej historii. Śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej, występował we wszystkich największych salach koncertowych i operach na całym świecie. W 2006 roku został mianowany Wielkim Oficerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Jego zeszłoroczny występ „Music for Hope” w mediolańskiej katedrze Duomo, stał się jednym z największych muzycznych występów na żywo w historii.

W 2011 roku Andrea Bocelli wystąpił w słynnym Central Park w Nowym Jorku. Oto przypomnienie jego zapierającej dech w piersiach wersji „Nessun Dorma” przed piątkową ceremonią: