Jennifer Hudson składa hołd Arecie Franklin nowym utworem do filmu "Respect" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jennifer Hudson składa hołd Arecie Franklin nowym utworem do filmu „Respect”

Jennifer Hudson składa hołd Arecie Franklin nowym utworem do filmu „Respect”

Utwór „Here I Am (Singing My Way Home)” to zapowiedź ścieżki dźwiękowej do filmu „Respect”. Premiera soundtracku już 13 sierpnia 2021 roku.

Utwór „Here I Am (Singing My Way Home)” to zapowiedź ścieżki dźwiękowej do filmu „Respect”. Premiera soundtracku już 13 sierpnia 2021 roku.

Jennifer Hudson, zdobywczyni Grammy i Oscara, wydała właśnie nową oryginalną piosenkę zatytułowaną „Here I Am (Singing My Way Home)”. Utwór został napisany wspólnie z Carole King (czterokrotna zdobywczyni Grammy, uhonorowana m.in. prestiżowymi Rock and Roll i Songwriters Hall of Fame) i Jamiem Hartmanem (współpraca z Lewisem Capaldi i Christiną Aguilerą). Singiel został wyprodukowany przez współzałożyciela Black Eyed Peas, will.i.am. 

Utworu możecie posłuchać poniżej.

„Here I Am (Singing My Way Home)” toruje drogę do sukcesu Hudson na wielkim ekranie w roli Arethy Franklin i pojawi się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Respect”. Singiel posłuży jako jedyna oryginalna piosenka w opowieści o legendzie muzyki. Piosenkarka i aktorka Jennifer Hudson została wybrana do roli przez samą Arethę Franklin.

– komentuje Jennifer Hudson.

„Here I Am (Singing My Way Home)” podkreśla szeroki wachlarz możliwości Hudson za pomocą sejsmicznego crescendo. Zaraz za bramą, artystka ogłasza „Czas, abym zaśpiewała” nad organami kościelnymi, zanim fortepian owije się wokół jej wokalu.

Film „Respect” śledzi rozwój kariery Arethy Franklin od dziecka, które śpiewa w chórze kościelnym jej ojca, do statusu międzynarodowej gwiazdy. To niezwykła historia podróży Franklin, by odnaleźć swój głos.