Barbra Streisand prezentuje poruszającą balladę "Sweet Forgiveness" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Barbra Streisand prezentuje poruszającą balladę „Sweet Forgiveness”

Barbra Streisand prezentuje poruszającą balladę „Sweet Forgiveness”

Utwór zapowiada album „Release Me 2” z niepublikowanymi wcześniej utworami, który ukaże się już na początku sierpnia.

Utwór zapowiada album „Release Me 2” z niepublikowanymi wcześniej utworami, który ukaże się już na początku sierpnia.

6 sierpnia 2021 roku ukaże się album „Release Me 2″, na którym znajdzie się 10 niepublikowanych utworów, nagranych w latach 1962-2014. Zostały one napisane przez takie nazwiska jak Carole King, Randy Newman czy Barry Gibb. Selekcji utworów dokonała tylko i wyłącznie Barbra Streisand. Wydawnictwo promuje utwór „Sweet Forgiveness”, którego możecie posłuchać poniżej.

„Release Me 2″ to pierwszy nowy album Barbry Streisand od czasu płyty „Walls” z 2018 roku. Niecierpliwie oczekiwany drugi tom rarytasów artystki, po wydanym w 2012 roku krążku „Release Me”, który zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard 200 na 7. miejscu. Był to jej 32 album, który znalazł się w top 10 najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz duetu z Williem Nelsonem, na „Release Me 2″ znalazł się również utwór z supergwiazdą Muppetów – Kermitem. Jest to klasyczna kompozycja zatytułowana „Rainbow Connection”, która pierwotnie była przeznaczona na wydany w 1979 roku album „Wet”. Kolejną współpracą jest nagrany w 2005 roku utwór „If Only You Were Mine” z Barrym Gibb. Był to potencjalny bonus track do albumu „Guilty Pleasures”. Warto dodać, iż na albumie ukaże się również cover utworu „You Light Up My Life” Carole King, który Barbra nagrała na początku lat 70-tych. Na „Release Me 2″ nie mogło zabraknąć urzekającej ballady wyprodukowanej przez duet Walter Afanasieff i John Bettis – „Sweet Forgiveness”, nagranej w 1994 roku. Rozdzierająca interpretacja piosenki „Living Without You” Randy’ego Newmana była jedną z czterech kompozycji powstałych w 1971 roku na album „End”. Najstarszą kompozycją Barbry, która finalnie trafiła na album „Release Me 2″ jest „Right As The Rain” – elegancka ballada napisana przez Harolda Arlena i Edgara Yipsela Harburga.