Jak będzie wyglądał mural Krzysztofa Krawczyka w Opolu? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak będzie wyglądał mural Krzysztofa Krawczyka w Opolu?

Jak będzie wyglądał mural Krzysztofa Krawczyka w Opolu?

Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu Krzysztofa Krawczyka, który powstanie w ramach trasy Muzycznych Murali Opola.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu Krzysztofa Krawczyka, który powstanie w ramach trasy Muzycznych Murali Opola.

Krzysztof Krawczyk będzie uhonorowany muralem, który powstanie w ramach projektu Muzyczne Murale Opola. Zwycięski koncept autorstwa Bruna Neuhamera został wybrany spośród 21 zgłoszeń. Mural zostanie odsłonięty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się we wrześniu 2021 roku. Powstanie on na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 32. W komisji oceniającej nadesłane projekty zasiadał Andrzej Kosmala, który skomentował wybór zwycięzcy w następujący sposób:

O muralu wypowiedziała się również Joanna Filipczyk, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu:

Autor zwycięskiego projektu, Bruno Neuhamer, jest twórcą warszawskich murali Kory, Czesława Niemena i Roberta Brylewskiego. Jest on również odpowiedzialny za pierwszy mural powstały w ramach Muzycznych Murali Opola, który upamiętnia Annę Jantar.

. W drugiej połowie marca artysta trafił do szpitala z powodu zarażenia COVID-19. 3 kwietnia napisał, że opuścił szpital i jest z powrotem w domu.

Dwa dni później Andrzej Kosmala, przyjaciel i menedżer Krawczyka, poinformował o śmierci piosenkarza. Według żony artysty, Ewy Krawczyk, przyczyną śmierci nie był COVID.