Strona Główna > „Legalna blondynka” powraca po latach! Wszystko, co wiemy o kontynuacji

„Legalna blondynka” powraca po latach! Wszystko, co wiemy o kontynuacji

Reese Witherspoon ponownie przywdzieje różowy strój i wcieli się w rolę Elle Woods w filmie „Legalna blondynka 3”.

Reese Witherspoon ponownie przywdzieje różowy strój i wcieli się w rolę Elle Woods w filmie „Legalna blondynka 3”.

Kontynuacja „Legalnej blondynki” została zapowiedziana już w czerwcu 2018 roku, kiedy to Reese Witherspoon udostępniła na swoim Instagramie krótki filmik, w którym ubrana w różowe bikini leży w basenie na nadmuchiwanym materacu. Jest to nawiązanie do sceny z pierwszej części filmu, pokazującej aplikację Elle Woods na Harvard. Trzecia część kultowej komedii miała zawitać na ekrany kin 14 lutego 2020 roku, ale z powodu epidemii koronawirusa prace nad filmem zostały wstrzymane.

Początkowo za scenariusz do „Legalnej blondynki 3” miały odpowiadać Kristen Smith oraz Karren McCullach, czyli twórczynie fabuły pierwszej części kultowej komedii. Jednak w maju 2019 roku okazało się, że prace nad scenariuszem przejmą Mindy Kaling oraz Dan Goor. W lipcu 2021 roku Kaling pojawiła się w programie talk-show Andy’ego Cohena i zdradziła, że do pierwszej wersji są wciąż nanoszone poprawki. Według scenarzystki największym wyzwaniem jest oddanie ducha dwóch poprzednich części „Legalnej blondynki” i wymyślenie nowych kultowych scen, które dorównywałyby poprzedniczkom.

W najnowszym filmie o Elle Woods na pewno pojawi się odtwórczyni głównej roli, czyli Reese Witherspoon. Mindy Kaling potwierdziła też, że w kontynuacji zobaczymy Jennifer Coolidge jako manikiurzystkę Paulette. Chęć udziału w trzeciej części wyrazili również Luke Wilson, grający chłopaka i przyszłego męża bohaterki, oraz Holland Taylor, która wcieliła się w postać profesor Stromwell w pierwszej części. Nie wiadomo, czy w filmie pojawi się były chłopak głównej bohaterki, Warner, grany przez Matta Davisa.

Data premiery „Legalnej blondynki 3” została zaplanowana na 20 maja 2022 roku.