Beata Kozidrak i Kamil Bednarek prezentują teledysk do singla "Biegiem" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Beata Kozidrak i Kamil Bednarek prezentują teledysk do singla „Biegiem” [WIDEO]

Beata Kozidrak i Kamil Bednarek prezentują teledysk do singla „Biegiem” [WIDEO]

Już 13 sierpnia 2021 roku o godz. 12:00 odbędzie się premiera utworu „Biegiem” Beaty Kozidrak, który nagrała w duecie z Kamilem Bednarkiem!

Już 13 sierpnia 2021 roku o godz. 12:00 odbędzie się premiera utworu „Biegiem” Beaty Kozidrak, który nagrała w duecie z Kamilem Bednarkiem!

„Biegiem” to drugi utwór zapowiadający nowy solowy album Beaty. Artystka wciąż eksperymentuje, tym razem z… muzyką latynoamerykańską!

Duety w dyskografii charyzmatycznej Beaty Kozidrak nie są częstym zjawiskiem – dorzucając do tego konceptu wokalistę z zupełnie inną historią i dorobkiem, a w utwór wplatając motywy muzyczne latino mamy mieszankę wybuchową, na którą mogła odważyć się tylko Beata!

„Biegiem” to utwór z przymrużeniem oka, który porywa do tańca. Piosence towarzyszy vintage’owy, kolorowy klip, który przenosi nas wprost na kubańskie parkiety. Teledysk zrealizował Marcin Kopiec (Mortvideo) odpowiedzialny za klipy Kamila Bednarka czy Bovskiej. Za scenariusz i produkcję odpowiadają między innymi córki Artystki – Agata Pietras i Katarzyna Pietras-Wyzińska, które stworzyły słynne już #hot16challenge2 Beaty.

– mówi Beata o singlu.

Współpraca z Kamilem to, drugi po „Gambicie”, przedsmak czwartego studyjnego albumu Beaty, którego premiera jest zaplanowana na wiosnę 2022 roku. Album będzie eklektyczny i pełen muzycznych eksperymentów – Beata nie boi się nowych wyzwań i współpracy z młodymi, utalentowanymi twórcami. Nad nowym materiałem pracuje w studio z duetem Arek Kopera + Mariusz Obijalski (sanah, projekt Albo Inaczej).

Za oprawę wizualną obu wspominanych singli odpowiada Tomek Kudlak (Oki, Natalia Nykiel) oraz Piotr Pytel (wygrana w plebiscycie Cover awArts 2020 za okładkę albumu Białasa – „H8″).

Ostatni album Beaty – „B3” został wydany w 2016 roku i promowały go takie hity jak „Upiłam się Tobą” czy „Bingo”. Choć od wydania płyty minęło prawie pięć lat, fani Beaty nie mogli przez ten czas narzekać na nudę. Artystka wzięła udział w zaskakujących projektach muzycznych takich jak Albo Inaczej (cover Zippery „Bez ciśnień”), Miasto Muzyka (przebój „Bliżej” w produkcji Duita) oraz #hot16challenge2. W 2018 roku świętowała 40-lecie zespołu BAJM, wyruszając w trasę koncertową, a rok później pojawiła się w viralowej reklamie serialu Netfliksa –