Felicjan Andrzejczak zaśpiewa "Jolkę" z Budką Suflera w Lublinie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Felicjan Andrzejczak zaśpiewa „Jolkę” z Budką Suflera w Lublinie

Felicjan Andrzejczak zaśpiewa „Jolkę” z Budką Suflera w Lublinie

„Jolka, Jolka pamiętasz.” zaśpiewa gościnnie Felicjan Andrzejczak z Budką Suflera na koncercie pamięci Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Uroczystość nadania Muszli Koncertowej imienia zmarłego kompozytora odbędzie się 21 sierpnia.

„Jolka, Jolka pamiętasz.” zaśpiewa gościnnie Felicjan Andrzejczak z Budką Suflera na koncercie pamięci Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Uroczystość nadania Muszli Koncertowej imienia zmarłego kompozytora odbędzie się 21 sierpnia.

Felicjan Andrzejczak na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki za sprawą słynnej „Jolki”, którą wykonał wspólnie z Budką Suflera. Jego głos w tym utworze rozpoznawalny jest od pierwszych sekund, a on sam już na zawsze będzie się kojarzył z tym właśnie muzycznym gigantem.

Felicjan Andrzejczak do współpracy z Budką Suflera zaproszony został w 1982 roku. Wspólnie nagrali trzy utwory: „Czas ołowiu”, „Noc komety” oraz hit „Jolka, Jolka pamiętasz”, który po dziś zaliczany jest do polskich przebojów wszech czasów. Do wydania wspólnego albumu wówczas jednak nie doszło. Po przygodzie z Budką Suflera Felicjan Andrzejczak kontynuował karierę solową, jednak od czasu do czasu powracał do współpracy z zespołem w charakterze gościa. Znaczącym momentem w karierze muzycznej artysty było jego pojawienie się na specjalnym koncercie Budki Suflera na Festiwalu Woodstock 2014. Słynną „Jolkę” razem z Budką Suflera i Felicjanem Andrzejczakiem śpiewało wtedy 700 tys. fanów, dając po raz kolejny dowód nieśmiertelności utworu.

– wspominał Mieczysław Jurecki, gitarzysta Budki Suflera w jednym z niedawnych wywiadów.

W rezultacie po wielu latach muzycznej znajomości Felicjan Andrzejczak i Budka Suflera nagrali razem album pt. „10 lat samotności”, który promuje singiel o tym samym tytule. Była to jednocześnie ostatnia płyta, do której utwory w całości skomponował Romuald Lipko i przy której pracował, mimo ciężkiej choroby. Krążek ukazał się jesienią 2020 roku, już po śmierci wielkiego twórcy.

Teraz imię Romualda Lipko postanowiono nadać Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Uroczystość potwierdzająca ten fakt odbędzie się już niebawem, 21 sierpnia. Uświetni ją specjalny koncert Budki Suflera i gości. Wystąpią m.in. Izabela Trojanowska oraz Felicjan Andrzejczak.

– mówi Felicjan Andrzejczak.

Wydarzenie w Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku o godz. 19.00.