Strona Główna > Lassie powróci do kin w nowej ekranizacji bestsellerowej powieści „Lassie, wróć!”

Lassie powróci do kin w nowej ekranizacji bestsellerowej powieści „Lassie, wróć!”

Nadszedł czas, by nowe pokolenie poznało historię najsłynniejszego psa na świecie. Już 20 sierpnia 2021 roku w kinach pojawi się najnowsza ekranizacja powieści Erica Knighta „Lassie wróć!”.

Nadszedł czas, by nowe pokolenie poznało historię najsłynniejszego psa na świecie. Już 20 sierpnia 2021 roku w kinach pojawi się najnowsza ekranizacja powieści Erica Knighta „Lassie wróć!”.

Film Lassie, wróć!” w reżyserii Hanno Olderdissena przeniesie znaną nam historię młodego chłopca i jego wiernego psa we współczesne czasy. Kiedy tata dwunastoletniego Floriana traci pracę, rodzina musi przeprowadzić się do małego mieszkania, w którym posiadanie psów jest niedozwolone. Ku rozpaczy Flo, jego ukochana suczka Lassie zostaje oddana w ręce Priscilli, która wywozi psa nad morze. Lassie udaje się jednak uciec i tak oto rozpoczyna się jej podróż po całym kraju w poszukiwaniu młodego właściciela. W międzyczasie Florian wpada na podobny pomysł i zaczyna szukać suczki na własną rękę. 

W ekranizacji wystąpią: Sebastian Bezzel („Katyń”, „Jestem Blondynką”) jako Andreas Maurer, Nico Marischka jako Florian Maurer, Anna Maria Mühe („Miłość w myślach”, „Berlińskie psy”) jako Sandra Maurer oraz Bella Bading („Paula”) jako Priscilla von Sprengel. Autorką scenariusza opartego na książce Erica Knighta jest Jane Ainscough.

Bestsellerowa książka Lassie, wróć!” amerykańskiego pisarza Erica Knighta została wydana w 1940 roku. Powieść okazała się ogromnym sukcesem, a historia wiernej suczki i jej młodego właściciela poruszyła serca ludzi na całym świecie. Zaledwie trzy lata później pojawiła się pierwsza ekranizacja o tym samym tytule. Rolę tytułowej bohaterki zagrał owczarek Pal, który wystąpił się również w sześciu kolejnych filmach o Lassie. 

Nową ekranizację „Lassie, wróć!” będziemy mogli zobaczyć na ekranach kin od 20 sierpnia 2021 roku.