"Gliniarz z Beverly Hills 4": Eddie Murphy zagra w kontynuacji słynnej komedii » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Gliniarz z Beverly Hills 4”: Eddie Murphy zagra w kontynuacji słynnej komedii

„Gliniarz z Beverly Hills 4”: Eddie Murphy zagra w kontynuacji słynnej komedii

Już niebawem ruszą prace na planie czwartej części kultowej komedii „Gliniarz z Beverly Hills”. Film będzie dostępny na Netfliksie!

Już niebawem ruszą prace na planie czwartej części kultowej komedii „Gliniarz z Beverly Hills”. Film będzie dostępny na Netfliksie!

W ostatnich latach bardzo popularne stały nowe wersje i kontynuacje kultowych filmów z lat 80. i 90. Na początku 2021 roku premierę miała druga część komedii „Książę w Nowym Jorku”, w której ponownie mogliśmy zobaczyć przebojowego Eddiego Murphy'ego

Aktor nie zwalnia tempa i już niebawem wcieli się ponownie w Axela Foleya. Za produkcję filmu „Gliniarz z Beverly Hills 4” odpowiedzialny jest Jerry Bruckheimer. Projekt platformy Netflix będzie zarówno rebootem, jak i sequelem popularnej serii. Zdjęcia potrwają przez niecałe dwa miesiące, a budżet produkcji wynosi 78 mln dolarów.

„Gliniarz z Beverly Hills” to seria filmów komedii akcji i niewyemitowanego pilota telewizyjnego serialu opartego na postaciach stworzonych przez Daniela Petrie Jr. i Danilo Bacha. W filmie występuje Eddie Murphy jako Axel Foley, sprytny gliniarz z Detroit, który podróżuje do Beverly Hills w Kalifornii, aby zbadać przestępstwo, mimo że jest poza jego jurysdykcją. Tam poznaje detektywa Billy'ego Rosewooda (sędzia Reinhold), sierżanta Johna Taggarta (John Ashton) i porucznika Andrew Bogomila (Ronny Cox). Ashton i Cox nie pojawiają się w Beverly Hills Cop III. Murphy, Reinhold i Gil Hill, który gra szefa Axela, inspektora Todda, są jedynymi aktorami występującymi we wszystkich trzech filmach. Harold Faltermeyer wyprodukował słynną obecnie piosenkę przewodnią „Axel F”, którą można usłyszeć w całej serii. Seria jako całość była dystrybuowana przez Paramount Pictures. Filmy zarobiły w sumie 712 milionów dolarów na całym świecie.