Strona Główna > Andrea Bocelli, Michael Buble i Paul Anka nagrali cover hitu „My Way” Franka Sinatry

Andrea Bocelli, Michael Buble i Paul Anka nagrali cover hitu „My Way” Franka Sinatry

To już szósta wersja utworu „My Way”, którą wykonał Paul Anka. Tym razem artysta zaprosił do współpracy Andreę Bocelliego oraz Michaela Bublego.

To już szósta wersja utworu „My Way”, którą wykonał Paul Anka. Tym razem artysta zaprosił do współpracy Andreę Bocelliego oraz Michaela Bublego.

Piosenka „My Way” została spopularyzowana przez Franka Sinatrę, który zaśpiewał ją w 1969 roku. Autorem angielskiego tekstu utworu jest Paul Anka, który wynegocjował prawa do nagrania i wydania nowej wersji od Claude’a Françoisa i Jacquesa Revaux, twórców francuskiego oryginału pod tytułem „Comme d'habitude”.

Anka zmienił nieco melodię oraz napisał nowe słowa, które nie miały nic wspólnego z francuskim tekstem. Następnie przekazał utwór Frankowi Sinatrze, a ten umieścił go na swojej płycie „My Way” z 1969 roku. Piosenka stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kawałków Sinatry. 

Jeszcze w tym samym roku Paul Anka nagrał swoją własną wersję utworu. W latach 1996-2021 artysta wykonał „My Way” jeszcze pięć razy, za każdym razem współpracując z innymi muzykami takimi jak: Gabriel Byrne (1996), Julio Iglesias (1998), Jon Bon Jovi (2007), Garou (2013) oraz Andrea Bocelli i Michael Buble (2021). Najnowsze wykonanie „My Way” pochodzi z płyty „Making Memories” Paula Anki z 2021 roku.

Paul Anka jest kanadyjskim wokalistą, autorem tekstów i aktorem. Do jego największy hitów zaliczane są utwory: „Diana”, Lonely Boy”, „Put Your Head on My Shoulder” oraz „(You’re) Having My Baby)”. Jest twórcą przeboju „She’s a Lady” wykonanego przez Toma Jonesa oraz „This Is It” i „Love Never Felt So Good” Michaela Jacksona. Artysta wydał aż 30 własnych albumów.