Powstanie film biograficzny o ostatnich latach życia Amy Winehouse » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Powstanie film biograficzny o ostatnich latach życia Amy Winehouse

Powstanie film biograficzny o ostatnich latach życia Amy Winehouse

Nowy film biograficzny o Amy Winehouse powstanie na podstawie książki Daphne Barak „Ratując Amy. Historia bez happy endu”. Skupi się on na ostatnich latach życia wokalistki.

Nowy film biograficzny o Amy Winehouse powstanie na podstawie książki Daphne Barak „Ratując Amy. Historia bez happy endu”. Skupi się on na ostatnich latach życia wokalistki.

Dziennikarka Daphne Barak trzy lata przed śmiercią Amy Winehouse przeprowadziła serię wywiadów z wokalistką i członkami jej rodziny. Cały proces gromadzenia materiałów zajął jej 6 miesięcy, które spędziła w towarzystwie piosenkarki. Na ich podstawie w 2010 roku powstała książka „Ratując Amy. Historia bez happy endu”. Jest ona zbiorem wywiadów przeplatanych osobistymi przemyśleniami Barack i jej wspomnieniami z czasów, gdy pracowała z Amy.

Teraz na podstawie zebranych przez dziennikarkę materiałów – wywiadów, zdjęć i nagrań, powstanie kolejny film biograficzny o Amy Winehouse, która zmarła z powodu zatrucia alkoholowego 23 lipca 2011 roku. Piosenkarka miała zaledwie 27 lat. Film ma zostać wyprodukowany przez studio Halcyon.  

Ojciec Amy, Mitch Winehouse, stwierdził w wywiadzie z TMZ, iż nowy film jest „w 100 procentach niedozwolony”, a studio Halycon nie ma prawa, ani licencji na używanie wizerunku jego córki. W odpowiedzi na zarzuty Mitcha, Daphne Barack oświadczyła, że nowa produkcja będzie raczej jej własną historią, w której opowie o swojej pracy z Amy. Dziennikarka dodała również, że zdobyte przez nią materiały są jej legalną własnością i ma prawo je sprzedać.

O życiu i śmierci Amy Winehouse powstały już dwa filmy: „Amy” z 2015 roku w reżyserii Asifa Kapadii oraz „10 Years On” z 2021 roku wyprodukowany przez BBC, który opowiada historię Amy z perspektywy jej rodziców.

Amy Winehouse w ciągu swojego życia wydała tylko dwa albumy, ale to wystarczyło, by na stałe zapisała się w historii muzyki. Wokalistka słynęła z charakterystycznego głosu, który został zakwalifikowany jako kontralt sięgający w górnych granicach do mezzosopranu. Jej debiutancki album „Frank” z 2003 roku odniósł duży sukces i zyskał uznanie krytyków, a następna płytaBack to Black” (2006) otrzymała aż pięć nagród Grammy. Wielu artystów takich jak Lady Gaga, Florence Welch czy Lana Del Ray przyznało, że Amy utorowała im drogę do sławy. To właśnie dzięki niej wiele niekonwencjonalnych kobiet odniosło sukces w nurcie muzyki pop. Amy walczyła z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków oraz z problemami natury psychicznej.