Strona Główna > „Chciałem być”: Powstał spektakl o Krzysztofie Krawczyku

„Chciałem być”: Powstał spektakl o Krzysztofie Krawczyku

Pięknie żyć, garściami życie brać. Czy tak właśnie wygląda sława? 11 września 2021 roku Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na pierwszą prapremierę tego sezonu.

Pięknie żyć, garściami życie brać. Czy tak właśnie wygląda sława? 11 września 2021 roku Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na pierwszą prapremierę tego sezonu.

Na Dużej Scenie widzowie obejrzą „Chciałem być” – sztukę napisaną i wyreżyserowaną przez Michała Siegoczyńskiego. Spektakl inspirowany postacią Krzysztofa Krawczyka to subiektywne spojrzenie reżysera na fenomen Krzysztofa Krawczyka jako artysty i człowieka. To pierwszy spektakl o Krawczyku po śmierci artysty.

– mówi Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi.

Prapremiera sztuki „Chciałem być” odbędzie się we wrześniu, kolejne przedstawienia będzie można obejrzeć w październiku, listopadzie, grudniu oraz w dalszej części sezonu. „Pierwsza prezentacja miała odbyć się w maju, ale przesunęliśmy ją na wrzesień. Rozpoczynając próby, nikt z nas nie pomyślał nawet o tym, że Krzysztof Krawczyk nie będzie mógł być obecny na prapremierze. Ze względu na śmierć Pana Krzysztofa Krawczyka oraz ze względu na szacunek dla wdowy, syna i bliskich zmieniliśmy termin prapremiery” – podkreśla dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi.

Spektakl „Chciałem być” został zrealizowany na XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Festiwal współfinansowany jest przez Urząd Miasta Łodzi i dofinansowany z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.