"Klan" z nową czołówką. "Życie jest nowelą" w nowym wydaniu! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Klan” z nową czołówką. „Życie jest nowelą” w nowym wydaniu!

„Klan” z nową czołówką. „Życie jest nowelą” w nowym wydaniu!

Najnowszy sezon polskiego serialu „Klan” przywitał widzów nową czołówką. W piosence tytułowej nie usłyszymy już głosu Ryszarda Rynkowskiego.

Najnowszy sezon polskiego serialu „Klan” przywitał widzów nową czołówką. W piosence tytułowej nie usłyszymy już głosu Ryszarda Rynkowskiego.

6 września 2021 roku odbyła się premiera 25. sezonu serialu „Klan”. Kolejne odcinki będą gościć w ramówce Telewizji Polskiej od poniedziałku do piątku o godz. 17.50. Jest to najdłuższa polska telenowela, która pojawia się na ekranach widzów od 22 września 1997 roku, i choć straciła już nieco na popularności, nadal radzi sobie całkiem nieźle.

Po 24 latach producenci serialu zdecydowali się odświeżyć jego czołówkę. Dotychczas mogliśmy w niej usłyszeć piosenkę „Życie jest nowelą” śpiewaną przez Ryszarda Rynkowskiego. Słowa utworu napisał Jacek Cygan, a muzyka została skomponowana przez Krzesimira Dębskiego. W najnowszym sezonie „Klanu” tytułowy kawałek pozostał ten sam, zmienili się jednak jego wykonawcy. Utwór zaśpiewali bowiem ją występujący w serialu aktorzy: Izabela Trojanowska, Jacek Borkowski, Kaja Paschalska oraz Tomasz Stockinger. Nowej wersji piosenki „Życie jest nowelą” możecie posłuchać poniżej:

Zmiany objęły także oprawę wizualną czołówki. Od 6 września 2021 odcinki „Klanu” będą poprzedzone zdjęciami przedstawiającymi najważniejsze postaci z serialu. Na tle Warszawy zobaczymy fotografie Pawła (Tomasz Stockinger), Jerzego (Andrzej Grabarczyk), Grażyny (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), czy Elżbiety (Barbara Bursztynowicz).

Wprowadzone przez twórców zmiany wywołały spore kontrowersje wśród widzów serialu. A Wy co sądzicie o nowej czołówce „Klanu”?