Strona Główna > „I Wanna Dance With Somebody”: Film biograficzny o Whitney Houston. Poznaliśmy datę premiery

„I Wanna Dance With Somebody”: Film biograficzny o Whitney Houston. Poznaliśmy datę premiery

Nad produkcją pracuje sam Anthony McCarten, twórca scenariuszy do takich filmów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Teoria wszystkiego”.

Nad produkcją pracuje sam Anthony McCarten, twórca scenariuszy do takich filmów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Teoria wszystkiego”.

Film pod tytułem „I Wanna Dance With Somebody” powstaje za zgodą rodziny zmarłej piosenkarki. Nieoficjalnie mówi się, że obraz ma poprawić wizerunek Whitney Houston, po dokumencie „Whitney” z 2018 roku. Przedstawiono w nim wiele kontrowersyjnych faktów z życia gwiazdy, które nie do końca przedstawiały ją i jej rodzinę w dobrym świetle. Film trafi do kin 23 grudnia 2022 roku.

W głównej roli wystąpi Naomi Ackie. Aktorka zachwyciła twórców filmu na pierwszych zdjęciach testowych. Reżyserka Stella Meghie powiedziała:

Prawa do filmu zakupiło studio TriStar Pictures. Za scenariusz do filmowej biografii artystki zajmie się Anthony McCarten – trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta, który pracował między innymi nad filmami „Bohemian Rhapsody”, „Teoria wszystkiego” o Stephenie Hawkingu, „Czas mroku” o Winstonie Churchillu oraz ostatnio do „Dwóch papieży”, którego bohaterami są Benedykt XVI oraz Franciszek.

Nie będzie to pierwsza tego typu produkcja. Przypominamy, że w 2015 roku premierę miał film fabularny „Whitney”. W główną rolę wcieliła się wówczas Yaya DaCosta. Obraz nie zebrał zbyt pochlebnych recenzji.