David Hasselhoff nagrał cover przeboju "Hungry Eyes" z filmu "Dirty Dancing" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > David Hasselhoff nagrał cover przeboju „Hungry Eyes” z filmu „Dirty Dancing”

David Hasselhoff nagrał cover przeboju „Hungry Eyes” z filmu „Dirty Dancing”

Aktor znany z seriali „Słoneczny Patrol” czy „Nieustraszony” już niejednokrotnie zaskakiwał nas swoimi muzycznymi wcieleniami. W takim chyba lubimy go najbardziej!

Aktor znany z seriali „Słoneczny Patrol” czy „Nieustraszony” już niejednokrotnie zaskakiwał nas swoimi muzycznymi wcieleniami. W takim chyba lubimy go najbardziej!

Można śmiało powiedzieć, że dyskografia Davida Hasselhoffa pęka w szwach. Piosenkarz wydał już łącznie dziewiętnaście płyt! Niewątpliwie największy sukces odniósł jego debiutancki album z 1985 roku „Night Rocker”. Aktor w swojej twórczości bardzo lubi eksperymentować, łącząc ze sobą zupełnie różne gatunki muzyki. W 2020 roku artysta zaskoczył fanów hardrockowym albumem „Open Your Eyes”. Teraz przyszła kolej na nieco lżejsze brzmienia.

Dwa tygodnie temu do sklepów trafił nowy album „Party Your Hasselhoff”. Artysta sięgnął na nim po wielkie przeboje, które wszyscy doskonale znają. Jednym z nich jest hit „Hungry Eyes” Erica Carmena. Wersji Hasselhoffa możecie posłuchać poniżej.

David Michael Hasselhoff urodził się 17 lipca w 1952 roku, w Baltimore w stanie Maryland. Przyszedł na świat w pobożnej rzymskokatolickiej rodzinie. Bardzo szybko zdecydował, że chce zostać aktorem, bo już w wieku siedmiu lat wziął udział w szkolnej inscenizacji „Major Domo”, a mając osiem lat, wystąpił w przedstawieniu Braci Grimm „Titelitury”. Młody artysta nie wyobrażał sobie podążać inną drogą, dlatego też aplikował do Akademii Sztuk Dramatycznych w Pontiac w stanie Michigan. Studiował również w Kalifornijskim Instytucie Sztuk w Valencia na wydziale teatralnym.

Na wielkim ekranie zadebiutował w komedii sportowej „Odwet cheerleaderek”. Wreszcie na horyzoncie pojawiła się propozycja przyjęcia roli policjanta-kierowcy Michaela Knighta, właściciela mówiącego samochodu w serialu „Nieustraszony”.

W 1985 roku rozpoczął karierę muzyczną. Wylansował takie przeboje jak „Looking for Freedom” i „Crazy for You” . Jego albumy cieszyły się największym powodzeniem w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Wreszcie w 1989 roku przyjął rolę przystojnego ratownika kapitana Mitcha Buchannona w „Słoneczny patrol”. Reszta jest już historią.