Zespół Ira w teledysku do nowego singla "Planety" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Ira w teledysku do nowego singla “Planety” [WIDEO]

Zespół Ira w teledysku do nowego singla „Planety” [WIDEO]

Utwór pochodzi z płyty „Jutro”, która ukazała się 14 maja 2021 roku.

Utwór pochodzi z płyty „Jutro”, która ukazała się 14 maja 2021 roku.

To już kolejny singiel z płyty „Jutro”. Co zainspirowało zespół Ira do napisania utworu „Planety”?

I cóż powiecie na to, że się skończyło lato? Pozostały nam niestety – mokra jesień i Planety.

Zobacz teledysk:

Grupa Ira powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem – kiedy zyskiwał coraz większą popularność – przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta „Mój dom”, druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: „Bierz mnie” czy tytułowy „Mój dom” – zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu – najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza – grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.