Strona Główna > Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny „I Dream Of Christmas”

Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny „I Dream Of Christmas”

Kolekcja świątecznych standardów i nowych nagrań. Premiera 15 października w Blue Note.

Kolekcja świątecznych standardów i nowych nagrań. Premiera 15 października w Blue Note.

Norah Jones od prawie 20 lat jest głosem otuchy, odkąd jej debiutancki album Come Away With Me z 2002 roku stał się muzycznym towarzyszem milionów ludzi na całym świecie. Teraz dziewięciokrotna zdobywczyni GRAMMY wokalistka, kompozytorka i pianistka stworzyła swój pierwszy świąteczny album „I Dream Of Christmas”, z kolekcją ponadczasowych świątecznych standardów i własnych kompozycji. I Dream Of Christmas ukaże się w sklepach i na platformach cyfrowych 15 października nakładem Blue Note Records. Już dziś można zamówić go w przedsprzedaży na winylu, CD i w wersji digital.

Otwierający album utwór, „Christmas Calling (Jolly Jones)”, jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Norah wyraża w nim głębokie pragnienie świątecznej radości i wspólnoty. „Chcę słuchać muzyki / Chcę tańczyć, śmiać się i kołysać / Chcę szczęśliwych chwil na Boże Narodzenie”.

Na albumie znajdziemy między innymi interpretację Norah „Christmas Don’t Be Late” autorstwa Davida Seville (aka Ross Bagdasarian) nową wersję „White Christmas”, „Blue Christmas”, „Winter Wonderland” czy „Christmas Time Is Here”.

„I Dream Of Christmas” został wyprodukowany przez Leona Michelsa z udziałem znakomitych muzyków jak: Brian Blade na perkusji, Tony Scherr i Nick Movshon na basie, Russ Pahl gitara, Marika Hughes na wiolonczeli, Dave Guy na trąbce, Raymond Mason na puzonie, a Michels na saksofonie, flecie, perkusji.