"Kora": Ralph Kaminski prezentuje teledysk do utworu "Po prostu bądź" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Kora”: Ralph Kaminski prezentuje teledysk do utworu “Po prostu bądź”

„Kora”: Ralph Kaminski prezentuje teledysk do utworu „Po prostu bądź”

Album „Kora” trafił do sprzedaży 15 października 2021 roku. Już teraz możecie zobaczyć teledysk do kolejnego singla.

Album „Kora” trafił do sprzedaży 15 października 2021 roku. Już teraz możecie zobaczyć teledysk do kolejnego singla.

Ralph Kaminski sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane. Nowe wydawnictwo artysta zapowiada słowami: „Kora” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Utwory zespołu Maanam i Kory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów.

Zobacz teledysk do utworu „Po prostu bądź”:

Kaminski podbił polską scenę i zdobył serca słuchaczy „Morzem” i „Młodością”, dwoma autorskimi albumami. „KORA” rozpoczyna kolejny etap w artystycznej drodze Ralpha.

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studiu towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale. Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię.