Chris de Burgh przedstawia legendę Robin Hooda na nowym albumie [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Chris de Burgh przedstawia legendę Robin Hooda na nowym albumie [WIDEO]

Chris de Burgh przedstawia legendę Robin Hooda na nowym albumie [WIDEO]

Album „The Legend of Robin Hood” ukazał się 3 września 2021 roku. Do sieci trafił kolejny singiel z tej płyty.

Album „The Legend of Robin Hood” ukazał się 3 września 2021 roku. Do sieci trafił kolejny singiel z tej płyty.

Koncepcja na 27. studyjny album Chrisa zrodziła się z jego zaangażowania w „Robin Hood”, musical estradowy o niesławnym szlachcicu z Sherwood Forest i jego bandzie banitów. Chris został zaproszony do udziału wsztuce iprzygotowaniu muzyki do musicalu, który zostanie wyprodukowany pod koniec roku w Fuldzie w Niemczech przez Spotlight Productions, firmę teatralną.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk do nowego singla „Legacy”.

Jak zawsze Chris pisał piosenki z myślą o występach na żywo.

–zapowiada artysta

Chris De Burgh, a właściwie Christopher John Davison przyszedł na świat 15 października 1948 roku w Venado Tuerto w Argentynie. Z miejscem tym w Ameryce Południowej, poza urodzeniem nic go więcej nie łączy.

Matką Chrisa jest irlandzka sekretarka – Maeve Emily de Burgh. Natomiast ojciec artysty – Charles Davison to były brytyjski dyplomata. Z racji zawodu swojego taty, młody Chris miał okazję podróżować po różnych częściach świata. Dzieciństwo spędził w takich krajach jak Malta, Nigeria, Zair, aż w końcu całą rodziną osiedlili się w Irlandii, a konkretnie w Bargy Castle. Pod tą nazwą kryje się XIII wieczny pałac, zakupiony przez dziadka artysty – Colonela De Burgha, byłego Szefa brytyjskiego Sztabu Generalnego w Indiach.

To właśnie w tym miejscu miało miejsce pierwsze spotkanieChrisa z muzyką. W pałacu miał okazję występować przed pierwszą, niezbyt wielką publicznością. Młody Chris, którego fascynował zespół The Beattles śpiewał i grał na gitarze. Za każdym razem zachwycał publiczność swoim talentem.