Zespół Scorpions zapowiada nowy album singlem "Peacemaker" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Scorpions zapowiada nowy album singlem “Peacemaker” [WIDEO]

Zespół Scorpions zapowiada nowy album singlem „Peacemaker” [WIDEO]

Scorpions, niemiecka ikona rocka, przedstawia nowy singiel zatytułowany „Peacemaker”. Utwór zapowiada nadchodzący album kapeli „Rock Believer”, który ukaże się 25 lutego 2022 roku.

Scorpions, niemiecka ikona rocka, przedstawia nowy singiel zatytułowany „Peacemaker”. Utwór zapowiada nadchodzący album kapeli „Rock Believer”, który ukaże się 25 lutego 2022 roku.

„Peacemaker” to coś więcej niż po prostu singiel. To symboliczny numer, w którym Scorpions próbują pokazać swe muzyczne DNA w świeżym muzycznym wydaniu. To zapowiedź płyty, na której przeszłość łączy się z przyszłością.

Czy zespół, który obecny jest na scenie od 50 lat (czyli od kiedy wydał znakomity „Lonesome Crow”), swym nowym albumem „Rock Believer” może zaskoczyć zadziornością, siłą i surowością? Czy 18 dotychczas wydanych płyt, w tym platynowe i podwójnie platynowe krążki, nie wystarczą niemieckim rockmanom? Czy mają siłę i energię, czy została benzyna w baku? Cóż, odpowiedzi znajdziemy w jednej z piosenek:

Utwór „Peacemaker” brzmi jakby został przetransportowany z najlepszych czasów hardrockowej kapeli.

– mówi wokalista Klaus Meine, który napisał tekst piosenki (za muzykę odpowiadają Rudolf Schenker i Paweł Mąciwoda).

Scorpions to jeden z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dekad. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny „Wind of Change” – jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utwór, będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na Rock Walk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.

Nowy album „Rock Believer” ukaże się 25 lutego 2022 roku. Również pod hasłem „Rock Believer” odbędzie się trasa, w ramach której w marcu i kwietniu 2022 roku Scorpions da serię koncertów w Planet Hollywood Resorts & Casino w Las Vegas. Później zespół zawita do Europy, w tym do Polski. 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w Tauron Arenie Kraków.

Na trasie Scorpions supportować będzie Wolfgang Van Halen, syn Eddie Van Halen, ze swoim zespołem Mammoth WVH.