"30": Adele prezentuje najbardziej osobisty album, jaki do tej pory nagrała [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “30”: Adele prezentuje najbardziej osobisty album, jaki do tej pory nagrała [POSŁUCHAJ]

„30”: Adele prezentuje najbardziej osobisty album, jaki do tej pory nagrała [POSŁUCHAJ]

Premiera długo wyczekiwanej płyty Adele „30” odbyła się 19 listopada 2021 roku.

Premiera długo wyczekiwanej płyty Adele „30” odbyła się 19 listopada 2021 roku.

Miliony fanów na całym świecie niecierpliwie wyczekiwały nowego albumu Adele.„30” to pierwsza nowa muzyka Adele od wydania trzeciego albumu studyjnego „25″ w listopadzie 2015 roku. Za produkcję na płycie odpowiadali wcześniejsi współpracownicy Adele: Greg Kurstin, Max Martin, Shellback i Tobias Jesso Jr., a także nowi: Inflo i Ludwig Göransson. Nowy albumAdele został wydany na CD, dwóch płytach winylowych, a także w specjalnej winylowej edycji limitowanej dostępnej tylko w Empiku.

Płyty w całości możecie posłuchać poniżej.

Dzień przed premierą albumu artystka udostępniła poruszające wykonanie utworu „To Be Loved”. Wyznała, że to ostatni raz, kiedy wykonuje go na żywo, ponieważ jest zbyt emocjonalny i nie byłaby w stanie zaśpiewać go przed publicznością. Uczciwie ostrzegamy, przygotujcie chusteczki!

Tak prezentuje się lista utworów, które znalazły się na nowym albumie Adele:

Adelema na koncie cztery albumy „19” (2008), „21” (2011), „25” (2015) i „30” (2021). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek „25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój „Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.