Matteo Bocelli prezentuje poruszającą, akustyczną wersję utworu "Solo" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Matteo Bocelli prezentuje poruszającą, akustyczną wersję utworu „Solo”

Matteo Bocelli prezentuje poruszającą, akustyczną wersję utworu „Solo”

Matteo Bocelli przedstawia surowe, pełne dramaturgii wykonanie swego debiutanckiego singla „Solo”.

Matteo Bocelli przedstawia surowe, pełne dramaturgii wykonanie swego debiutanckiego singla „Solo”.

Akustyczny klip, w którym widzimy utalentowanego wokalistę akompaniującego sobie na fortepianie, powstał w studiu w Mediolanie. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Utwór „Solo” ukazał się we wrześniu razem z oficjalnym teledyskiem zrealizowanym we włoskich Dolomitach. Za reżyserię wideo odpowiadał Gaetano Morbioli, który stał też za kamerą oficjalnego klipu do „Fall On Me”, czyli duetu Matteo z ojcem, legendarnym śpiewakiem operowym Andreą Bocelli. Obecnie „Solo” ma łącznie ponad 3 miliony streamów.

– zachwycał się „Euphoria. Magazine” po premierze piosenki „Solo”. –

Matteo, absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii, jest współautorem piosenki „Fall On Me”, która promowała znakomicie oceniony album „Si” (2018) starszego z Bocellich. Płyta trafiła na szczyt listy sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i trafił na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Ojciec z synem wykonali „Fall on Me” w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Mając 6 lat, Matteo uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi.