Wybieramy największy świąteczny przebój wszech czasów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wybieramy największy świąteczny przebój wszech czasów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Wybieramy największy świąteczny przebój wszech czasów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Coraz bliżej święta! W związku tym faktem, pomóżcie nam wybrać największy świąteczny hit wszechczasów! Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami i udziału w głosowaniu.

Coraz bliżej święta! W związku tym faktem, pomóżcie nam wybrać największy świąteczny hit wszechczasów! Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami i udziału w głosowaniu.

Świąteczny klasyk, który w serwisie YouTube odtworzono ponad 700 milionów razy. Singiel został wydany 28 października 1994 roku i promował album o nazwie „Marry Christmas

Kolejny kawałek, bez którego ciężko wyobrazić sobie święta. Piosenka brytyjskiego duetu Wham!, została napisana przez George'a Michaela. Teledysk do utwory powstał w Saas – Fee, w Szwajcarii.

Bożonarodzeniowy hit z 1985 roku, którego twórcą jest Bob Heatlie. Singiel powstał w 1984 roku, jednak jego premiera została przesunięta o rok. Powodem takiej decyzji były obawy przed konkurencją ze strony zespołu Band Aid i ich piosenki pt. „Do They Know It's Christmas?„.

Utwór promował świąteczny album zespołu o takiej samej nazwie. Powstał w 1976 roku. 

Ponadczasowy klasyk z 1957 roku, którego twórcą jest Joseph Carleton Beal oraz James Ross Boothe. „Jingle Bell Rock” na przestrzeni lat było wykonywane przez wielu artystów, jednak największą popularnością wciąż cieszy się oryginał. 

Utwór został napisany przez Johnny'ego Marksa w 1958 roku. 50 lat później, z okazji jubileuszu,  pierwotna wersja sprzedała się w 25 milionach egzemplarzy. 

Kolejna polska propozycja w naszym zestawieniu. Początkowo zespół „De Su” był żeńskim trio wokalnym (Małgorzata Pruszyńska, Daria Druzgała, Beata Kacprzyk), założonym w 1993 roku. Siedem lat później, do zespołu dołączyła Katarzyna Rodowicz i właśnie wtedy powstał kawałek pt. „Kto wie czy za rogiem„. 

Świąteczny klasyk Franka Sinatry zna chyba każdy. Twórcą utworu był Sammy Cahn. Amerykanin napisał go w 1945 roku, w trakcie ogromnych upałów, jakie panowały w tamtym czasie w Hollywood. 

Wspomniany już wcześniej singiel zespołu Band Aid został wypuszczony w 1984 roku. „Do They Know It's Christmas?” powstało na rzecz pomocy ofiarom klęski głodu w Etiopii.

Slade to brytyjski zespół rockowy. Natomiast ich świąteczny hit został wydany jako singiel w 1973 roku. Piosenka została napisana przez wokalistę Noddy'ego Holdera oraz basistę Jima Lea

Również i Varius Manx w swojej dyskografii posiada świąteczny kawałek. „Hej Ludzie, Idą Święta” powstało w 2011 roku. 

Piosenka została oryginalnie wydana w świątecznej kompilacji „Platinum Christmas”. W utworze Briteney prosi Świętego Mikołaja, aby ten na święta znalazł jej kochanka. 

Kawałek brytyjskiego twórcy powstał podczas sesji do jego solowego albumu „McCartney II„. Piosenka uznawana jest przez wielu krytyków jako jedna ze słabszych kompozycji wybitnego muzyka

Utwór, bez którego nie mógł odbyć się żaden kulig. Został on nagrany do telewizyjnego filmu pt. „Kulig” (1968 rok), a jego twórcami byli Andrzej Zieliński i Andrzej Bianusz. Zespół dodał piosenkę do swojego trzeciego albumu o nazwie „Cała jesteś w skowronkach„.

Singiel, który promował płytę pt. ” New Light Through Old Windows„. Został napisany, skomponowany i zaśpiewany przez Chrisa Rea oraz wydany w 1986 roku. 

Piosenka znana głównie z reklamy popularnego na świątecznych stołach napoju. Utwór śpiewany jest przez Anię Szarmach – polską wokalistkę, kompozytorkę oraz autorkę tekstów.

Christmas Time” to kawałek Bryana Adamsa – kanadyjskiego piosenkarza rockowego. Oryginalnie został nagrany na przezroczystym, zielonym winylu z okładką na zdjęcia. 

Jest to najstarsza propozycja w naszym zestawieniu. Utwór powstał w 1943 roku oraz znalazł się na płycie „Marry Christmas” z 1947 roku. 

Roan to polski zespół rockowy, który został założony w 1991 roku. Pięć lat później powstał ich największy hit, czyli „Ten zimowy czas„.

Piosenka to świąteczny singiel pochodzący z albumu „Dotyk„. W 1989 roku utwór ukazał się na łamach albumu Krzysztofa Antkowiaka pt.  „Zakazany owoc„. Natomiast dwa lata później powstała wersja w duecie z Ryszardem Rynkowskim

Głosowanie trwa do 22 grudnia 2021 roku.