"Wodecki Jazz '70 - dialogi". Posłuchaj utworu "Dzielę z Tobą dzień na Dwoje" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Wodecki Jazz ’70 – dialogi”. Posłuchaj utworu „Dzielę z Tobą dzień na Dwoje”

„Wodecki Jazz ’70 – dialogi”. Posłuchaj utworu „Dzielę z Tobą dzień na Dwoje”

Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Wodecki i Wojciech Młynarski w jednej z najpiękniejszych i najbardziej niedocenionych polskich piosenek lat 70. Posłuchaj!

Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Wodecki i Wojciech Młynarski w jednej z najpiękniejszych i najbardziej niedocenionych polskich piosenek lat 70. Posłuchaj!

Jakże filmowa jest historia powstania tej piosenki. Spotkali się w niej kompozytor, jeden z najwspanialszych polskich muzyków jazzowych Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski, poeta i znakomity tekściarz oraz Zbigniew Wodecki, wtedy u progu wielkiej kariery. Piosenka jazzująca była rzadkością. Pisanie słów do takiej muzyki – niezwykle trudnym zadaniem. Zaśpiewanie? Fascynujące, ale tak bardzo odległe od popularnej muzyki lat 70. „Dzielę z Tobą dzień na dwoje” to fantastyczny przykład piosenki bez daty ważności, świeżej wtedy i inspirującej dzisiaj. Utworu możecie posłuchać poniżej.

Ten niecodzienny projekt muzyczny łączy archiwalne nagrania kompozycji Zbigniewa Wodeckiego oraz ich interpretacje, które zaproponowali znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej. Stylistycznie płyta pokazuje jazz lat 70., kiedy artysta komponował i bawił się ekstrawagancko głosem, przede wszystkim jednak grał na skrzypcach z orkiestrami Jerzego Miliana czy Andrzeja Trzaskowskiego, a swoje autorskie utwory nagrywał w Polskim Radiu.