Mariah Carey otrzymała prestiżową nagrodę za hit "All I Want For Christmas Is You" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mariah Carey otrzymała prestiżową nagrodę za hit „All I Want For Christmas Is You”

Mariah Carey otrzymała prestiżową nagrodę za hit „All I Want For Christmas Is You”

Mega przebój „All I Want For Christmas Is You” jest pierwszą i jedyną do tej pory świąteczną piosenką, która oficjalnie zdobyła diamentowy status przyznawany przez RIAA – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki.

Mega przebój „All I Want For Christmas Is You” jest pierwszą i jedyną do tej pory świąteczną piosenką, która oficjalnie zdobyła diamentowy status przyznawany przez RIAA – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki.

Mariah Carey znów pokazała, że jest królową Świąt Bożego Narodzenia, bijąc kolejne muzyczne rekordy. W 2021 roku przyszedł czas na historyczny moment – utwór „All I Want For Christmas Is You” otrzymał diamentowy certyfikat za ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy oraz streamów w serwisach digitalowych.

– powiedziała Mariah

Magazyn Billboard opublikował listę 100 najlepszych świątecznych piosenek wszechczasów, na której szczycie znalazł się utwór „All I Want For Christmas Is You”. W 2019 roku, po 25-ciu latach od premiery mega hit Mariah Carey zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Był to drugi świąteczny utwór, który stał się najpopularniejszą piosenką w Stanach Zjednoczonych. To jej 19-ty z kolei singiel, który był #1 na Billboardzie. Dzięki temu Mariah stała się pierwszym solowym artystą, który znalazł się na szczycie listy w ciągu 4 dekad.

Nagrana w sierpniu 1994 roku piosenka „All I Want For Christmas Is You” była pierwszym singlem zwiastującym album „Merry Christmas”, na którym oprócz świątecznych standardów znalazły się również nowe kompozycje, które zostały napisane przez artystkę we współpracy z Walterem Afanasieffem.

„All I Want For Christmas Is You” to największy międzynarodowy sukces Mariah Carey. Pojawił się na listach najpopularniejszych utworów m.in. w Australii, Kanadzie, Francji i Niemczech. W 2020 roku zdobył szczyt listy w Wielkiej Brytanii, po 69-ciu tygodniach obecności w zestawieniu.