Alicia Keys prezentuje nowy album "Keys" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Alicia Keys prezentuje nowy album „Keys”

Alicia Keys prezentuje nowy album „Keys”

15-krotna laureatka Grammy i znana na całym świecie ikona muzyki, Alicia Keys wita w swoim świecie nowym podwójnym albumem „KEYS”. Premierze płyty towarzyszy nowy teledysk do „Old Memories” (reż. Sylvia M. Zakhary i Sing J Lee).

15-krotna laureatka Grammy i znana na całym świecie ikona muzyki, Alicia Keys wita w swoim świecie nowym podwójnym albumem „KEYS”. Premierze płyty towarzyszy nowy teledysk do „Old Memories” (reż. Sylvia M. Zakhary i Sing J Lee).

„KEYS” oferuje podwójne, jedyne w swoim rodzaju dźwiękowe doświadczenia – wersja „Originals” zawiera wszystkie nowe utwory, które są kwintesencją Alicii, przypominające muzyczny krajobraz, który wszyscy znają i kochają od czasu jej debiutu. Wersja „Unlocked” zwiększa wrażenia, gdy Alicia sampluje swoje nowe kawałki. Pomaga jej w tym zdobywca nagrody Grammy, producent Mike WiLL Made-It. Album ukazał się niedługo po dwóch nominacjach do nagrody Grammy w kategoriach „Song of the Year” („A Beautiful Noise” feat. Bandi Carlile) i „Best Immersive Audio Album” („Alicia”).

Artystka tak opowiada o „KEYS”: „To mój ulubiony projekt do tej pory! To droga, którą podążam i to ja prowadzę. Uwielbiam obie wersje – są jak sobota i niedziela. Pokochacie tę muzykę!”. Na 26-utworowym podwójnym albumie gościnnie wystąpili Khalid i Lucky Daye w „Come For Me (Unlocked)”, Lil Wayne w „Nat King Cole (Unlocked)”, Brandi Carlile w „Paper Flowers (Originals)”, Pusha T w „Plentiful (Originals)” i Swae Lee w „LALA (Unlocked)”. „KEYS” zawiera również „Best of Me”, ciepło przyjęty singiel wydany jeszcze w październiku.

W ostatnim czasie Alicia wystąpiła na scenie Expo 2020 w Dubaju pod kopułą Al Wasl, największą na świecie powierzchnią projekcyjną 360 stopni. Świętując 20 lat niezwykłego muzycznego sukcesu, Alicia wykonała swoje największe utwory oraz piosenki z nowego albumu „KEYS”.

Przed wydaniem „KEYS”, Alicia powitała fanów w swoim świecie za pośrednictwem czteroczęściowego serialu dokumentalnego YouTube Originals „Noted: Alicia Keys The Untold Stories”, w którym opowiedziała o swojej podróży od bezbronnej młodej gwiazdy do usamodzielnionej i silnej kobiety, artystki i matki.

W przyszłym roku artystka uda się w światową trasę „ALICIA THE WORLD TOUR”. 26 czerwca wystąpi na krakowskiej Tauron Arenie. Takiego show nie można przegapić!