Matteo Bocelli prezentuje nowy singiel "Close" [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Matteo Bocelli prezentuje nowy singiel „Close” [POSŁUCHAJ]

Matteo Bocelli prezentuje nowy singiel „Close” [POSŁUCHAJ]

To już drugi utwór, który zapowiada debiutancki album Matteo Bocellego.

To już drugi utwór, który zapowiada debiutancki album Matteo Bocellego.

Jesienią 2021 roku Matteo Bocelli zaprezentował swój pierwszy solowy singiel „Solo”. Utwór został bardzo dobrze przyjęty przez fanów artysty. Teraz przyszedł czas na kolejny przedsmak tego, co usłyszymy na jego debiutanckim albumie. Do sieci trafił nowy singiel „Close”. Możecie go posłuchać poniżej.

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. – Przez trzy ostatnie lata Capitol Records pozwoliło mi studiować, pisać nową muzykę, odbywać próby i jestem bardzo dumny, że w końcu wydaję swój pierwszy utwór – powiedział Matteo.

Świat usłyszał o Matteo za sprawą „Fall on Me”, angielsko-włoskiej piosenki napisanej dla starszego z Bocellich na album „Sì” z 2018 roku. Płyta dotarła na szczyt notowania Billboard 200 oraz UK Official Albums Chart. Nagranie zgromadziło łącznie blisko 300 milionów streamów na świeci i trafiło na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Ojciec z synem wykonali „Fall on Me” w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Choć był to oficjalny debiut Matteo przed światową publicznością, do swej roli przygotowywał się od dziecka. Mając 6 lat, uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi.