Zespół The Rasmus prezentuje nowy utwór "Jezebel'", z którym chce jechać na Eurowizje! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół The Rasmus prezentuje nowy utwór „Jezebel’”, z którym chce jechać na Eurowizje!

Zespół The Rasmus prezentuje nowy utwór „Jezebel’”, z którym chce jechać na Eurowizje!

Singiel jest zapowiedzią nowego albumu, który ma ukazać się w 2022 roku. Zespół The Rasmus chce również z tym utworem reprezentować Finlandię, podczas konkursu Eurowizji.

Singiel jest zapowiedzią nowego albumu, który ma ukazać się w 2022 roku. Zespół The Rasmus chce również z tym utworem reprezentować Finlandię, podczas konkursu Eurowizji.

Minęły cztery lata od ostatniego albumu The Rasmus „Dark Matters”. W ciągu ostatniego roku, w czasie pandemii, The Rasmus byli zajęci nagrywaniem swojego dziesiątego krążka wraz z brytyjskim producentem duńskiego pochodzenia, Joshuą. Zespół zaprezentował ostatnio nowy singiel „Jezebel”. The Rasmus chce z tym utworem reprezentować Finlandię, podczas Eurowizji 2022.

Zobacz teledysk:

Przypominamy, że The Rasmus zagra w Polsce aż dwa koncerty 12 października 2022 roku w warszawskim klubie Proxima i 13 października 2022 roku w klubie Kwadrat w Krakowie.

The Rasmus powstali w 1995 roku, kiedy członkowie byli jeszcze w liceum. Ich debiutancki album, „Peep”, szybko pokrył się złotem w ich ojczyźnie, Finlandii, dzięki czemu członkowie zespołu stali się gwiazdami rocka w wieku 16 lat. Kolejny krążek, „Playboys”, również zdobył miano złotego i przyniósł grupie Emmę, fińską wersję nagrody Grammy. Ich trzeci album, „Hell of a Tester”, zawierał „Liquid”, utwór, który został wybrany najlepszym singlem roku przez fińskich krytyków muzycznych. Album „Into” z 2001 roku pokrył się podwójną platyną w ich rodzinnym kraju, a debiutancki singiel „F-F-F-Falling” trafił na szczyty list przebojów. Zespół zyskał międzynarodowy fanbase i zaczął koncertować w całej Europie. Ich piąty album „Dead Letters”, wydany w 2003 roku, był przełomowy dla zespołu, w dużej mierze dzięki sukcesowi singla „In the Shadows”. „Hide from the Sun” z 2005 roku pokrył się platyną w Finlandii. Ich czwarty hit fińskich list przebojów, „Black Roses”, został wydany w 2008 roku przez Desmonda Childa. Po wydaniu kompilacji „Best of The Rasmus: 2001-2009″ i solowej płyty Lauri Ylönen z 2011 roku zatytułowanej „New World”, The Rasmus wydali ósmy album zatytułowany „The Rasmus” w 2012 roku.

Zespół powrócił w 2017 roku z albumem „Dark Matters”. The Rasmus to wciąż jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Europie. Wielokrotnie koncertowali w Skandynawii, a także w Europie Środkowej, Azji, Japonii, Kanadzie, USA i Ameryce Południowej. The Rasmus to wokalista Lauri Ylönen, basista Eero Heinonen, gitarzysta Pauli Rantasalmi i perkusista Aki Hakala.