"Ojciec chrzestny" powraca do kin z okazji 50-lecia » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Ojciec chrzestny” powraca do kin z okazji 50-lecia

„Ojciec chrzestny” powraca do kin z okazji 50-lecia

Jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina ponownie zawita na wielki ekran. Kultowy film został odświeżony do jakości 4K.

Jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina ponownie zawita na wielki ekran. Kultowy film został odświeżony do jakości 4K.

Z okazji 50. rocznicy nagrodzonego przez Francisa Forda Coppoli arcydzieła zatytułowanego „Ojciec chrzestny”, Paramount Pictures ogłosiło, że film będzie miał limitowaną premierę kinową w Dolby Vision od 25 lutego 2022 roku. Natomiast 22 marca 2022 roku zasili katalogi wybranych platform VOD, więc bardzo prawdopodobne, że będą mogli zapoznać się z nią polscy internauci. 

Zobacz zwiastun:

„Ojciec chrzestny” jest często określany jako „najważniejszy film w historii kina”, trafiając na niezliczone listy najlepszych, zarówno dla fanów, jak i krytyków. Z Marlonem Brando, Alem Pacino, Jamesem Caanem, Diane Keaton, Robertem Duvallem i Talią Shire, „Ojciec Chrzestny” zdobył trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego aktora (Marlona Brando). Trylogia oparta jest na książkach Mario Puzo, które śledzą spuściznę rodziny mafijnej Corleone.

Coppola nie może się doczekać, aż nowo odrestaurowane filmy trafią do następnego pokolenia