Matteo Bocelli wykonał po raz pierwszy na żywo nowy utwór "Close" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Matteo Bocelli wykonał po raz pierwszy na żywo nowy utwór “Close”

Matteo Bocelli wykonał po raz pierwszy na żywo nowy utwór „Close”

Singiel zapowiada debiutancki album Matteo, który ma ukazać się jeszcze w 2022 roku.

Singiel zapowiada debiutancki album Matteo, który ma ukazać się jeszcze w 2022 roku.

Piosence, w której wyraźnie wyróżnia się ciepły tenor włoskiego artysty, towarzyszy teledysk nakręcony we Włoszech, a dokładnie w liczącym 2 tysiące lat rzymskim amfiteatrze w Weronie, gdzie koncerty dawały takie gwiazdy jak Paul McCartney, One Direction czy Maria Callas. Matteo Bocelli był ostatnio gościem w programie Kelly Clarkson, gdzie wykonał po raz pierwszy swój nowy singiel „Close”. Występ możecie zobaczyć poniżej.

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. – Przez trzy ostatnie lata Capitol Records pozwoliło mi studiować, pisać nową muzykę, odbywać próby i jestem bardzo dumny, że w końcu wydaję swój pierwszy utwór – powiedział Matteo.

Świat usłyszał o Matteo za sprawą„Fall on Me”, angielsko-włoskiej piosenki napisanej dla starszego z Bocellich na album „Sì” z 2018 roku. Płyta dotarła na szczyt notowania Billboard 200 oraz UK Official Albums Chart. Nagranie zgromadziło łącznie blisko 300 milionów streamów na świeci i trafiło na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Ojciec z synem wykonali „Fall on Me” w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Choć był to oficjalny debiut Matteo przed światową publicznością, do swej roli przygotowywał się od dziecka. Mając 6 lat, uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi.