Krystian Ochman prezentuje utwór "River", z którym chce jechać na Eurowizję 2022 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Krystian Ochman prezentuje utwór “River”, z którym chce jechać na Eurowizję 2022

Krystian Ochman prezentuje utwór „River”, z którym chce jechać na Eurowizję 2022

Zwycięzca „The Voice Of Poland” zaprezentował nowy utwór, z którym wystąpi podczas preselekcji do Eurowizji 2022 w Turynie.

Zwycięzca „The Voice Of Poland” zaprezentował nowy utwór, z którym wystąpi podczas preselekcji do Eurowizji 2022 w Turynie.

W tym roku zgłosiło się tyle dobrych propozycji, że zdecydowano o przeprowadzeniu oficjalnych preselekcji. Napłynęło aż 120 zgłoszeń! Spośród nich została wybrana 10 kandydatów. Już 19 lutego 2022 roku poznamy, kto będzie reprezentował Polskę podczas Eurowizji 2022 w Turynie.

Jedną z propozycji, jakie usłyszymy tego wieczoru na scenie, będzie utwór Krystiana Ochmana „River”. Możecie go posłuchać poniżej.

O udział w konkursie Eurowizji będą walczyć:

Krystian Ochman, zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland”, wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmanazaprezentował pod koniec listopada 2021 roku debiutancki album zatytułowany po prostu „Ochman”. Na płycie znalazło się 11 utworów i nie mogło zabraknąć na niej takich singli jak „Światłocienie”, „Wielkie tytuły”, „Prometeusz”, „Wspomnienie”, czy „Ten sam ja”.

Ochman urodził się i wychował w USA, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do Stanów na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Przełomowym momentem w życiu Krystiana było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Gdy dziadek wysłuchał jego występu, zasugerował pomysł podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Obok zdolności wokalnych, Krystian jest również instrumentalistą. Gra na fortepianie i trąbce oraz aktywnie uczestniczy w procesie twórczym podczas produkcji swojego materiału muzycznego.