Twórca "Bohemian Rhapsody" wyprodukuje film o Michaelu Jacksonie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Twórca “Bohemian Rhapsody” wyprodukuje film o Michaelu Jacksonie

Twórca „Bohemian Rhapsody” wyprodukuje film o Michaelu Jacksonie

Nad scenariuszem pracuje John Logan, twórca scenariuszy do takich filmów jak „Aviator” i „Gladiator”. Poznaliśmy pierwsze szczegóły produkcji studia Lionsgate.

Nad scenariuszem pracuje John Logan, twórca scenariuszy do takich filmów jak „Aviator” i „Gladiator”. Poznaliśmy pierwsze szczegóły produkcji studia Lionsgate.

To już oficjalne. Powstaje film pod tytułem „Michael”. Producentem jest Graham King, który wcześniej wyprodukował Bohemian Rhapsody. Filmowa biografia Michaela Jacksona miała powstać już w 2019 roku, jednak projekt został odłożony w czasie. Co ciekawe producentami wykonawczymibędąrównież przedstawiciele spadkobierców,którzy posiadająprawo do korzystania z utworów Michaela Jacksona.

Z oficjalnej informacji prasowej dowiedzieliśmy się, że w filmie zostanie przedstawiony pogłębiony portret skomplikowanej jednostki, jaką był niewątpliwie Jackson. Zobaczymy w nim początki artystycznej drogi przyszłego Króla Popu w zespole The Jacksons 5,liczne wzloty i upadki oraz najbardziej kultowe występy, które zapisały się w historii muzyki.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles. Oficjalną przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. W listopadzie 2011 roku po blisko dwóch latach dochodzenia, lekarz Michaela Jacksona – Conrad Murray – został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa piosenkarza poprzez podanie mu propofolu.