Sean Penn wraz z kolegami porzucił auto i dotarł do polskiej granicy pieszo! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Sean Penn wraz z kolegami porzucił auto i dotarł do polskiej granicy pieszo!

Sean Penn wraz z kolegami porzucił auto i dotarł do polskiej granicy pieszo!

Amerykański aktor i reżyser od kilku dni przebywał w Ukrainie, kręcąc film dokumentalny o inwazji Rosji.

Amerykański aktor i reżyser od kilku dni przebywał w Ukrainie, kręcąc film dokumentalny o inwazji Rosji.

Sean Penn po raz pierwszy odwiedził Ukrainę w celu zrealizowania swojego filmu dokumentalnego w listopadzie 2021 roku. Filmowiec chciał nagrać materiały,które w rzetelny sposób mógłby opowiedzieć Zachodowi o inwazji Rosji na Ukrainę.

Reżyser ponownie przyjechał do Kijowa 24 lutego 2022 roku, aby wziąć udział w konferencjiprasowej,podczas której wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk i doradca szefa Kancelarii Prezydenta Michaił Podolak mówili o kryzysie wywołanym przez atak wojsk rosyjskich.

Przez ostatnie dni Sean Penn był naocznym świadkiem ataku Rosji na Ukrainę. Wraz z kolegami postanowili jednak 28 lutego opuścić Ukrainę. Początkowo poruszali się samochodem, jednak z powodu ogromnych korków przed granicą porzucili go na poboczu i udalisię pieszo do przejścia granicznego. Reżyser zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym widać ogromne korki.

– tak podsumowała spotkanie z reżyseremna Facebooku Kancelaria Prezydenta Ukrainy.

Polacy od samego początku bardzo aktywnie zaangażowali się w pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom. W ostatnich dniach zostało zorganizowanych wiele zbiórek odzieży, jedzenia, lekarstw i co najważniejsze otworzyliśmy swoje domy dla rodzin, które uciekają przed wojną