Aerosmith z wyjątkowym prezentem z okazji 50-lecia » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Aerosmith z wyjątkowym prezentem z okazji 50-lecia

Aerosmith z wyjątkowym prezentem z okazji 50-lecia

Legendarna rockowa grupa Aerosmith z okazji 50-lecia działalności opublikuje jedno ze swych najwcześniejszych nagrań. Historyczny zestaw „Aerosmith – 1971: The Road Starts Hear” 8 kwietnia po raz pierwszy ukaże się na CD oraz w formacie cyfrowym.

Legendarna rockowa grupa Aerosmith z okazji 50-lecia działalności opublikuje jedno ze swych najwcześniejszych nagrań. Historyczny zestaw „Aerosmith – 1971: The Road Starts Hear” 8 kwietnia po raz pierwszy ukaże się na CD oraz w formacie cyfrowym.

Rarytas, stanowiący zapis niepowtarzalnego występu dla ekipy i przyjaciół, został niedawno odnaleziony w archiwach zespołu zwanych Vindaloo Vaults. Oryginalnie materiał ukazał się w limitowanym nakładzie na kasecie oraz winylu z okazji Record Store Day w 2021 roku. Wydawnictwo szybko się wyprzedało, debiutując w zestawieniu Billboard 200 i docierając na 2. pozycję listy Top Hard Rock Albums.

„Aerosmith -1971: The Road Starts Hear” zawiera 7 numerów, w tym „Somebody”, „Movin’ Out”, „Walkin’ The Dog” i „Mama Kin” oraz wczesną wersję przeboju „Dream On”, który ostatecznie ukazał się w 1973 roku i do dziś pozostaje jednym z najważniejszych utworów zespołu. Na wydawnictwo trafił również numer „Reefer Head Woman”, później nagrany na potrzeby albumu „Night In The Ruts” (1979) oraz „Major Barbara”, który później znalazł się na „Classic Live” (1986).

Materiał powstał w oryginalnym, a zarazem obecnym składzie, który tworzą: Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton, Joey Kramer i Brad Whitford. Za produkcję odpowiadają Steven Tyler, Joe Perry i Steve Berkowitz. Do zarejestrowania piosenek posłużył szpulowy magnetofon Joe Perry’ego, a całość na taśmie zarejestrował Mark Lehman. Nagrania ukazują surowy talent kapeli i młodych, głodnych sławy rockmanów na rok przed podpisaniem kontraktu z Columbia Records oraz dwa lata przed premierą studyjnego debiutu.

W trakcie 50-letniej kariery Aerosmith sprzedali 150 milionów płyt. Zespół, który jest członkiem Rock & Roll Hall of Fame, wylansował co najmniej kilka ponadczasowych rockowych szlagierów, do których powstały przełomowe teledyski, jak chociażby „Amazing”, „Crazy”, „Janie’s Got A Gun”, „Livin’ on the Edge” czy „Love in an Elevator”. Grupa przekroczyła wiele granic, by przypomnieć tylko hiphopową kooperację z Run DMC przy „Walk This Way”. W 2001 roku Aerosmith byli gwiazdami Super Bowl Halftime Show, a w 1999 roku zostali pierwszym zespołem ze swoim atrakcjami w Disney World na Florydzie, a potem w Paryżu, gdzie uruchomiono Rock ‘N’ Roller Coaster starring Aerosmith.