Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek wykonali przebój Johna Lennona "Imagine" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek wykonali przebój Johna Lennona “Imagine”

Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek wykonali przebój Johna Lennona „Imagine”

Do tego wyjątkowego duetu doszło podczas koncertu stacji TVN „Razem z Ukrainą”, który był transmitowany w aż 50 krajach!

Do tego wyjątkowego duetu doszło podczas koncertu stacji TVN „Razem z Ukrainą”, który był transmitowany w aż 50 krajach!

W niedzielę 20 marca 2022 roku w Łodzi odbył się wyjątkowy koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”, którego celem było zebranie jak najwyższej kwoty na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Całkowity dochód z wydarzenia został przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi szeroko zakrojone działania pomocowe. Na scenie Atlas Areny wystąpili zarówno polscy jak i ukraińscy artyści. Koncert był transmitowany w aż 50 krajach!

Natalia Kukulska wraz z Tomaszem Ziętkiem i zespołem pod dyrekcją Wojtka Urbańskiego wykonali poruszający cover przeboju „Imagine” Johna Lennona. Ich występ możecie zobaczyć poniżej.

Podczas koncertu „Razem z Ukrainą” na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpiły największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho. Repertuar wieczoru wypełniły współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy – m.in. Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn, którzy swoimi występami dopełnili część muzyczną wydarzenia. Koncert poprowadzili Alina Makarczuk i Marcin Prokop.

Utwór „Imagine”Johna Lennona został wydany w 1971 roku i pochodzi z albumu o tym samym tytule. W 2004 roku singiel został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 500 utworów wszech czasów czasopisma „Rolling Stone. Ciekawostką jest fakt, że cytat z tej piosenki – „Nad nami tylko niebo” – stał się mottem Portu lotniczego Liverpool-John Lennon.