"Liczysz się tylko Ty" - nowy klip zespołu Wilki [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Liczysz się tylko Ty” – nowy klip zespołu Wilki [WIDEO]

„Liczysz się tylko Ty” – nowy klip zespołu Wilki [WIDEO]

Pierwszy singiel „Liczysz się tylko Ty” to zapowiedź jubileuszowego albumu zespołu Wilki, który ukaże się jesienią 2022.

Pierwszy singiel „Liczysz się tylko Ty” to zapowiedź jubileuszowego albumu zespołu Wilki, który ukaże się jesienią 2022.

– powiedział Robert Gawliński.

Posłuchajcie!

Płyta „Wszyscy marzą o miłości” muzycznie jest inspirowana latami 90-tymi, ale bardzo współcześnie ujętymi przez producenta, Kubę Galińskiego, z którym zespół Wilki współpracował już przy utworze „Na krawędzi życia”. Nieco minimalistyczna, nie zawsze gitarowa, zaskakująca i świeża.

Robert Gawliński w tekstach maluje niejednoznaczne obrazy, pozostawia słuchaczom margines dla wyobraźni. Historie, które opowiada mają być impulsem uruchamiającym w nas własne przeżycia, wrażliwość i emocje.

Dokładnie 30 lat temu zespół Wilki wydał swoją debiutancką płytę, dziś już kultowy „Niebieski Album”. Oficjalnie sprzedano 250.000 sztuk, a nieoficjalne dane uwzględniające nośniki wydane przez piratów mówią o milionie egzemplarzy. Rok 1992 ewidentnie należał do Wilków, na listach przebojów królował „Aborygen”, „Eli lama sabachtani” i „Son of the blue sky”.

Robert Gawliński oprócz spektakularnego sukcesu muzycznego odnotował tez sukces prywatny – został bowiem ojcem, na świat przyszły bliźnięta Beniamin i Emanuel. Dziś obaj synowie Gawlińskiego grają w Wilkach i też w tym roku świętują 30 urodziny. W zeszłym roku do Wilków dołączył perkusista Adam Kram (Chemia i Sylwia Grzeszczak). Zastrzyk młodej krwi doskonale wpłynął na watahę, w skład której wchodzi także dwóch gitarzystów znanych z pierwszej płyty – Maciek Gładysz i Mikis Cupas.

Jeszcze w tym roku nakładem Agora Muzyka ukaże się ósmy z kolei studyjny album grupy zatytułowany „Wszyscy marzą o miłości”.