Kto zagra w nowej wersji kultowego filmu ''Akademia Pana Kleksa''? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kto zagra w nowej wersji kultowego filmu ”Akademia Pana Kleksa”?

Kto zagra w nowej wersji kultowego filmu ”Akademia Pana Kleksa”?

Film ”Akademia Pana Kleksa” z 1983 roku, który pokochali widzowie, doczeka się nowej wersji. Reżyserem jest Maciej Kawulski.

Film ”Akademia Pana Kleksa” z 1983 roku, który pokochali widzowie, doczeka się nowej wersji. Reżyserem jest Maciej Kawulski.

Pierwsza adaptacja filmowa książki Jana Brzechwy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Pana Kleksa zagrał wtedy Piotr Fronczewski, który zapewne do dziś jest kojarzony m.in. właśnie z tą rolą.

Serwis ''Pudelek'' poinformował, że w rolę ekscentrycznego czarodzieja, Pana Kleksa, prawdopodobnie wcieli się Tomasz Kot, chociaż typowani byli: Paweł Deląg, Maciej Musiałowski czy Rafał Zawierucha.

Maciej Kawulski jest twórcą filmów takich jak, ''Underdog'', ''Jak zostałem gangsterem'' i ''Jak pokochałam gangstera''. Tym razem na warsztat wziął znaną wszystkim historię Adama Niezgódki opisaną w książce Jana Brzechwy. Niedawno odbyły się otwarte castingi dla dzieci chcących zagrać w nowej wersji filmu ''Akademia Pana Kleksa'', na które zaprosił sam reżyser. W tej chwili, jak podają źródła, trwają castingi do poszczególnych ról. Za produkcję filmu odpowiada Open Mind Production.

Polecamy również: