Strona Główna > Kultowy album George’a Michaela ukaże się w zupełnie nowej odsłonie

Kultowy album George’a Michaela ukaże się w zupełnie nowej odsłonie

Sony Music Entertainment zapowiedziało specjalną edycję jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki. Limitowana edycja albumu George’a Michaela – „Older” trafi do sprzedaży już 8 lipca 2022 roku.

Sony Music Entertainment zapowiedziało specjalną edycję jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki. Limitowana edycja albumu George’a Michaela – „Older” trafi do sprzedaży już 8 lipca 2022 roku.

Napisany, skomponowany i wyprodukowany przez George’a Michaela materiał na krążek „Older” ukazał go jako poszukiwacza nowych wartości w muzyce, kiedy to zastanawiał się nad swoim życiem, stratami i bólu. Ostatecznie triumfując, dzięki sile miłości. „Older” to trzeci z kolei album George’a Michaela jako solowego artysty. Tworząc nowy materiał, eksperymentował z nowymi stylami muzycznymi i poszerzał swoje artystyczne horyzonty. Okrzyknięty przez krytyków niepodważalnym triumfem, opowiada historię niezwykłego okresu w życiu człowieka, podczas podróży przez jedne z najbardziej burzliwych chwil w życiu zawodowym i osobistym. George zachował wszystkie swoje bolesne doświadczenia w niezwykle osobistym, płynącym z głębi serca materiale, jaki kiedykolwiek napisał.

– tak o pracy nad tym albumem mówił sam George Michael.

Oryginalnie wydany 13 maja 1996 roku ikoniczny album „Older” zdobył pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii, gdzie pozostał na szczycie przez trzy tygodnie. Kolejne 35 spędził w pierwszej dziesiątce listy. To właśnie z tego albumu pochodzą takie hity jak „Fastlove” oraz „Jesus To A Child”, które również znalazły się na pierwszym miejscu list przebojów. 'Older” odniósł niesamowity komercyjny sukces na całym świecie. Pokrył się sześciokrotną platyną w Wielkiej Brytanii, z kolei w 22 innych krajach otrzymał status platynowej płyty.

8 lipca 2022 roku ukaże się specjalna edycja albumu „Older” na podwójnym winylu, jak również w specjalnym boxie, który zawiera 3 płyty winylowe oraz 5 CD!