Train prezentuje nowy singiel i zapowiada album "AM Gold" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Train prezentuje nowy singiel i zapowiada album “AM Gold”

Train prezentuje nowy singiel i zapowiada album „AM Gold”

Znani ze swoich niezliczonych hitów obejmujących prawie trzy dekady, wielokrotnie nagradzany Grammy zespół Train daje fanom kolejny wgląd w to, czego mogą się spodziewać po nadchodzącym 11. albumie studyjnym grupy „AM Gold”, którego premiera zaplanowana jest na 20 maja.

Znani ze swoich niezliczonych hitów obejmujących prawie trzy dekady, wielokrotnie nagradzany Grammy zespół Train daje fanom kolejny wgląd w to, czego mogą się spodziewać po nadchodzącym 11. albumie studyjnym grupy „AM Gold”, którego premiera zaplanowana jest na 20 maja.

Od czasu wydania ich obecnego singla „AM Gold” na początku tego roku, fani na całym świecie domagali się więcej nowości. „Running Back (Trying to Talk to You)” zapewnia kolejny posmak ich wyczekiwanej nowej muzyki. Dodatkowo zespół ujawnił tracklistę albumu, na którym gościnnie pojawią się Jewel i Sofia Reyes. „AM Gold” to pierwsze wydanie całkowicie nowej, oryginalnej muzyki grupy od pięciu lat. Posłuchajcie nowego singla!

„AM Gold” został ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków, w tym Billboard, USA Today, Entertainment Tonight i American Songwriter. Utwór odnosi sukces na całym świecie od czasu jego premiery w lutym, obecnie znajdując się na 17. miejscu na liście Billboard’s Adult Contemporary i 220. miejscu na liście Billboard’s Adult Pop Airplay. Piosenka dominuje także na amerykańskich i brytyjskich antenach oraz na listach przebojów w Wielkiej Brytanii.

Tego lata zespół wyruszy w trasę „Save Me San Francisco Wine Co Presents: Train – AM Gold Tour” po Ameryce Północnej. Do Train dołączy nominowana do Grammy piosenkarka i autorka tekstów Jewel oraz multiplatynowy zespół rockowy Blues Traveler. Na niektórych koncertach towarzyszyć im będą także Thunderstorm Artis i Will Anderson.

Na początku zeszłego tygodnia Train ogłosił powrót swojego rejsu Sail Across the Sun na siódmą edycję, który wypłynie w dniach 17-21 lutego 2023 roku z Miami do Puerto Plata na Dominikanie.

Od momentu założenia zespołu w 1994 roku, Train mają na koncie 14 piosenek i 12 albumów na listach Billboardu. Sprzedali ponad 10 milionów albumów i 30 milionów utworów na całym świecie. W marcu 2021 roku zespół świętował 20. rocznicę wydania swojego kultowego, definiującego karierę albumu „Drops of Jupiter” (Grammy), a w następnym miesiącu ich światowy hit „Hey, Soul Sister” został wyróżniony diamentem jako jeden z zaledwie 64 utworów w historii, które pokryły się 10x platyną. Utwór był najlepiej sprzedającym się hitem i najczęściej pobieranym singlem 2010 roku. W skład zespołu wchodzą frontman Pat Monahan (wokal), Hector Maldonado (bas, wokal), Jerry Becker (instrumenty klawiszowe, wokal), Taylor Locke (gitara, wokal), Matt Musty (perkusja), Sakai Smith (chórki) i Nikita Houston (chórki).