Budka Suflera z nowym utworem "O Tobie myślę w zimną noc". Muzykę napisał Romuald Lipko » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Budka Suflera z nowym utworem “O Tobie myślę w zimną noc”. Muzykę napisał Romuald Lipko

Budka Suflera z nowym utworem „O Tobie myślę w zimną noc”. Muzykę napisał Romuald Lipko

Nowa piosenka Budki Suflera „O Tobie myślę w zimną noc” jest reakcją na trwającą na Ukrainie wojnę. Muzyka została napisana przez nieżyjącego już Romualda Lipko.

Nowa piosenka Budki Suflera „O Tobie myślę w zimną noc” jest reakcją na trwającą na Ukrainie wojnę. Muzyka została napisana przez nieżyjącego już Romualda Lipko.

„O Tobie myślę w zimną noc” śpiewają Jacek Kawalec – nowy wokalista zespołu i Irena Michalska. Piosenka jest balladą, do której słowa napisał Bogdan Olewicz, a muzykę Romuald Lipko, którego możemy już jedynie ciepło wspominać. Dodajmy, że jest to pierwsza oficjalnie nagrana piosenka, którą wykonuje Jacek Kawalec z Budką Suflera, od kiedy na początku bieżącego roku dołączył do zespołu. Jak napisali muzycy:

To właśnie sprawiło, że zespół zdecydował się na wydanie tej piosenki teraz. Singiel znajdzie się na płycie, która ma się pojawić jesienią 2022 roku. Album ma zawierać niepublikowane dotąd kompozycje stworzone przez Romualda Lipko.

Pomysł ten, nie spodobał się byłemu wokaliście Budki Suflera – Krzysztofowi Cugowskiemu, który skomentował, że takie działania demolują legendę, która zakończyła swoją działalność w 2014 roku.

O Romualdzie Lipko…

Romuald Lipko był jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorów i multiinstrumentalistą. W Budce Suflera zaczynał jako basista, a później grał na klawiszach. Był twórcą bądź współautorem największych przebojów zespołu, takich jak: „Bal wszystkich świętych”,„Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Takie tango”. Ponadto współpracował z wieloma polskimi artystami, pisząc dla nich muzykę. Był też założycielem Romuald Lipko Band, w którym współpracował z Izabelą Trojanowską, Felicjanem Andrzejczakiem i Grzegorzem Wilkiem. Zmarł 6 lutego 2020 roku.